ye-logo.v1.2

П'ять закордонних онлайн-ресурсів для самоосвіти

Суспільство 3390
Навчаємося вдома
Навчаємося вдома. Фото: ілюстративне pixabay.com

У запропонованих сервісах є курси, доступні українською мовою.

Через вимушені «канікули» у багатьох з’явилося чимало вільного часу, який можна провести з користю. Раніше ми готували вам добірку українських освітніх платформ, які пропонують сотні онлайн-курсів для дорослих, студентів і навіть школярів. Цього разу вашій увазі пропонуємо кілька закордонних сервісів для самоосвіти, які мають як платні, так і безкоштовні курси з різних предметів, галузей, дисциплін.

На жаль, переважна частина інформації тут подається іноземними мовами. Однак на кожній платформі є декілька курсів та лекцій з субтитрами українською мовою, а деякі сервіси мають український інтерфейс.

Coursera

Coursera співпрацює з університетами з різних країн світу для викладання курсів цих навчальних закладів онлайн. Наразі пропонуються курси в наступних галузях: інженерія, гуманітарні науки, медицина, біологія, суспільні науки, математика, бізнес, інформатика та інші. Відома освітня платформа відкрила на час карантину 3 800 курсів за чотирьохсот спеціальностями для студентів університетів. Якщо ж ви не студент, на Coursera є чимало безкоштовних курсів – як правило, це лекційна частина, без завдань і сертифікації.

Відеолекції викладачі читають англійською мовою, але найпопулярніші з них субтитровані українською мовою.

Duolingo

Це електронна платформа вивчення мов. Сервіс має український інтерфейс. Навчання на платформі проходить в ігровій формі. Програма веде ігрове дерево навичок, за яким просуваються користувачі, і словниковий розділ, де можна практикувати вже вивчені слова.

«Дуолінґо» пропонує численні письмові уроки й диктанти, проте розмовним навичкам приділяється менше уваги. Сервіс пропонує платний та безкоштовний види акаунтів. Головна відмінність між типами акаунтів у тому, що користувачі безкоштовних акаунтів бачитимуть рекламні оголошення на мобільному пристрої та при навчанні на сайті. 

TED

Technology, Entertainment, Design — некомерційний проєкт, який щороку збирає зі всього світу науковців, бізнесменів, політиків, активістів. Конференція TED славиться своїми лекціями, які спочатку були зосереджені на технологіях, розвагах та дизайні, але згодом включили також природничі науки, мистецтво, освіту, культуру, бізнес, глобальні проблеми, сталий розвиток. Пропонуємо 10 найцікавіших лекцій за версією ТЕД.

Після конференції промови спікерів з’являються на сайті TED, переглядати які може кожен охочий. На сайті можна знайти кілька тисяч відео, до більшої частини з яких є субтитри українською мовою, а деякі — озвучені нею.

Khan Academy

“Хан-академія” – це освітній проєкт, який започаткував житель Нового Орлеану Салман Хан. Він дистанційно пояснював своїй двоюрідній сестрі важкі теми з математики, розміщував ролики в YouTube. Незабаром його відео почали дивитися тисячі людей з усього світу, і навіть засновник компанії Microsoft Білл Гейтс заявив, що навчає своїх дітей за відео Салмана. З тих пір мільярдер жертвує мільйони доларів на розвиток освітнього проєкту.

Спочатку академія пропонувала відео переважно з математики. З часом з’явилися курси з низки інших предметів: історії, медицини, фінансів, фізики, хімії, біології, астрономії, космології, історії мистецтва, економіки, музики, програмування. Курси доступні не англійською, іспанською, португальською, французькою, турецькою та багатьма іншими мовами. Є також сторінка матеріалів українською мовою.

EdX

EdX - платформа відкритих інтерактивних курсів, заснована Массачусетським технологічним інститутом і Гарвардським університетом. Тут можна пройти навчальні програми від кращих світових університетів, але лише тим, хто володіє іноземною мовою. Вміст платформи перекладений на кілька мов. На жаль, української серед них нема.

Платформа налічує більше двох з половиною мільйонів користувачів, які мають доступ до двох сотень курсів в Інтернеті на різноманітну тематику: від біохімії до дизайну та мистецтва. Безкоштовні та платні курси на EdX поділені за темами, рівнем складності, мовами. Усі ці фільтри можна налаштувати таким чином, щоб система запропонувала вам ті курси, які підходять вам.

Читайте також: Онлайн-бібліотеки, де можна безкоштовно завантажити або почитати книги українською.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую