ye-logo.v1.2

Християни східного обряду святкують Великдень: пасхальне вітання Духовної ради Хмельницького

Суспільство 1373
Великдень знаменує перемогу добра над злом, життя над смертю
Великдень знаменує перемогу добра над злом, життя над смертю. Фото: ілюстративне з sdbua.net

Пасха цього року проходить в умовах карантину.

Сьогодні, 19 квітня, християни східного обряду відзначають Великдень – найголовніше церковне свято. «Христос воскрес!», а у відповідь «Воістину воскрес!» - лунає сьогодні у багатьох домівках українців.

За переказами, Великдень знаменує перемогу добра над злом, життя над смертю. День Світлого Христового Воскресіння - як «свято свят і торжество торжеств» отримав ще назву Великий день або скорочено Великдень.

Головні традиції сьогоднішнього дня пов’язані з великоднім частуванням, яке треба освячувати в храмі. Але цьогоріч від такого обряду краще утриматися через карантин в Україні. Замість цього можна прочитати молитву й освятити паску і яйця свяченою водою. Окрім цього, священнослужителі закликають дистанційно взяти участь у великодніх богослужіннях. 

Пасхальне привітання для усіх християн, які сьогодні святкують Великдень, приготувала Духовна рада Хмельницького:

Возлюбленні у Господі брати і сестри!

Духовна рада Хмельницького від щирого серця вітає всіх краян з Воскресінням Христовим древнім, але нестаріючим вітанням – «Христос Воскрес!»

Пасха Христова являється найбільшим християнським святом, яке дає нам надію на наше спасіння. Христос своїм преславним Воскресінням переміг гріх, прокляття і смерть. У нинішніх реаліях, ми святкуємо Пасху в непростих карантинних умовах і звичні нам Богослужіння транслюємо онлайн. Наші храми є обмеженими у доступі, але ми повинні розуміти, що це тимчасово. Випробування хворобою торкнулося усіх людей. Хвороба не обирає людину за віросповіданням чи кольором шкіри, нацією чи країною, віруючим у Бога чи людиною, яка відкидає у своєму розумі існування Бога. Та, не дивлячись на всі спокуси світу цього, ми повинні вірити, що Христос своїм Воскресінням подолав смерть, а отже і подолає випробування, які наблизилися до нас. У своїх зверненнях ми заохочуємо та закликаємо молитися за наших лікарів, які нині працюють в особливій небезпеці. Молімося за сиріт, які не знають, що таке батьківська любов, а також за наших військових, що нині розлучені з родинами і охороняють територіальну цілісність України.

В цей святковий день «що його створив Господь» (Пс.117:24), дорогі брати і сестри, нехай наша Пасхальна радість буде подякою Богу за Його любов до нас, Його милості і щедроти. Нехай радість Воскресіння відчують усі, хто чує слова Воскреслого вітання: «Христос воскрес!» - «Воістинну воскрес!»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую