FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
7 Травня, 2024

У Хмельницькому настоятелів двох храмів звинуватили в порушенні карантину

Правоохоронці склали адмінпротоколи на священнослужителів за те, що вони провели богослужіння всупереч постанові Кабміну. Фото: google street view

Щоправда, суд повернув справи правоохоронцям на доопрацювання.

Наразі у Єдиному державному реєстрі судових рішень опубліковано дві постанови Хмельницького міськрайонного суду щодо порушення місцевими храмами карантинних заходів. Зокрема, правоохоронці склали протоколи про адміністративні правопорушення на настоятелів Свято-Миколаївського храму на вулиці Свободи, 2Б та на Храму Преображення Господнього на вулиці Молодіжній, 2/3A.

Згідно з постановою суду від 21 квітня, настоятель Свято-Миколаївського Храму 6 квітня з 17-ї до 19-ї години проводив масовий релігійний захід — богослужіння. Він порушив вимоги постанови Кабміну щодо запобігання поширенню COVID-19 в частині заборони проведення всіх масових заходів, зокрема релігійних.

Проте вину священнослужителя поки не довели, адже суд повернув складений протокол поліції на доопрацювання через низку порушень.

«Фактично є незрозумілим, які приписи зазначеної норми порушив обвинувачуваний. У протоколі не зазначено суть адміністративного правопорушення. Формулювання обвинувачення у викладеній в протоколі формі є не конкретним, не зображує жодної з ознак правопорушення, передбаченого статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення», — йдеться у постанові Хмельницького міськрайонного суду.

До теми: За порушення карантину поліція склала на хмельничанку протокол, але суд її виправдав

Аналогічна ситуація описується й у постанові Хмельницького міськрайонного суду від 24 квітня.

Згідно з нею, співробітники Південно-Західного відділу поліції склали адмінпротокол за порушення тієї ж постанови уряду на настоятеля Храму Преображення Господнього. Правоохоронці зазначили, то він 16 квітня близько 20:30 провів богослужіння, на якому перебувало близько 30 парафіянин. У цьому випадку суддя теж повернув протокол на доопрацювання.

«Так, у протоколі про адміністративне правопорушення наявне виправлення дати вчинення правопорушення та не розкрито суть правопорушення, яке ставиться за провину обвинувачуваному. А саме не зазначено, які конкретно правила щодо карантину людей та за яких обставин порушив останній, які наслідки могли настати від вчинених дій», — зазначається у постанові.

Читайте також: За порушення карантину у Дунаєвецькому районі оштрафували трьох чоловіків