ye-logo.v1.2

Адаптивний карантин: що він означає для Хмельницької області

Суспільство 6819
Із 22 травня на Хмельниччині мають запрацювати внутрішньообласні перевезення. Але з якими обмеженнями - поки невідомо, оскільки постанова Кабміну не опублікована
Із 22 травня на Хмельниччині мають запрацювати внутрішньообласні перевезення. Але з якими обмеженнями - поки невідомо, оскільки постанова Кабміну не опублікована. Фото: Алли Собко

Вже відзавтра зможуть запрацювати пасажирські перевезення й не тільки.

Кабінет Міністрів України хоч і продовжив карантин до 22 червня, але відзавтра, 22 травня, дозволив послабити деякі обмеження. І хоч текст постанови уряду, яку прийняли 20 травня, станом на 16.00 21 травня не опублікований, в Хмельницькій облдержадміністрації пояснили, як адаптивний карантин діятиме на теренах Хмельниччини.

«Остаточний текст ще не опублікований. Але ми вже маємо розуміння, які сфери мають послаблення і за яких умов ці послаблення відбуватимуться, - заявив сьогодні, 21 травня, перший заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Роман Примуш. – Отож, ми переходимо до так званого адаптивного карантину, коли в залежності від ситуації в регіоні встановлюватимуться ті чи інші обмеження».

Отже, з 22 травня дозволяється проведення спортивних заходів до 50 осіб без глядачів, а проведення релігійних заходів (не більше однієї особи на 10 квадратних метри). «У нас розпочинає роботу міський, приміський та внутрішньообласний транспорт. Почнуть працювати готелі, але без роботи ресторанів. І з 25 травня почнуть працювати дошкільні навчальні заклади», - сказав пан Примуш. Утім, як саме працюватимуть дитячі садочки, поки ніякої конкретики. «Міністерство охорони здоров’я та головний санітарний лікар України найближчим часом нададуть роз’язснення по кожному виду діяльності, які починають працювати», - заявив Роман Борисович.

Утім, не в кожній області ці послаблення відбудуться. Бо є певні вимоги, які встановив уряд. «По-перше, щоб середня кількість випадків захворюваності на Covid-19 за сім останніх днів була меншою, ніж 12 осіб на 100 тисяч. Якщо порівняти захворюваність у Хмельницькій області та застосувати цей алгоритм, то в нас порогове значення - 150 захворілих осіб за сім днів. На даний час ми маємо 65 підтверджених випадків за тиждень. Тому за цим критерієм область може послаблювати обмежувальні заходи, - пояснює Роман Примуш. - Наступне – завантаженість закладів охорони здоров’я, які задіяні через пандемію. Вона має бути меншою за 50%. У нас нині приблизно 10%. І остання вимога – проведення ПЛР-досліджень за останні сім днів – більше, ніж 12 за 100 тисяч населення. Для нашої області – це більше 150 досліджень за сім днів. А ми проводимо за тиждень близько 1300 досліджень. Тому можемо говорити, що на даний момент усі послаблення діятимуть на території області. Кожні сім днів ці показники переглядатимуться, і прийматиметься рішення про вжиття або не вжиття додаткових обмежувальних заходів».

А ось міжобласні пасажирські перевезення поки не запрацюють. Адже в різних областях ситуація вирізняється. «Якщо в нас біль-менш спокійна ситуація, то в сусідніх областях вона значно гірша, - каже перший заступник голови Хмельницької ОДА. – А тому, вважаю, логічним, що міжобласні перевезення поки не запустять».

Послаблення карантину з 22 травня. Інфографіка Кабінету Міністрів України.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую