ye-logo.v1.2

Як хмельничан на самоізоляції контролюють за допомогою мобільного додатка

Суспільство 3344
Контроль за дотриманням самоізоляції в Україні здійснюють за допомогою мобільного додатку «Дій вдома»
Контроль за дотриманням самоізоляції в Україні здійснюють за допомогою мобільного додатку «Дій вдома». Фото: ілюстративне з pixabay.com

Застосунок не завжди розпізнає обличчя, через що до людини може навідатися поліція.

Евакуаційні рейси продовжують повертати додому українців з різних країн світу. Умовою для повернення на батьківщину є проходження двотижневої самоізоляції або ж обсервації. Щоправда, із 15 червня обсервація чи самоізоляція стала обов’язкова лише для людей, які повертаються з країн з «червоної» зони, де кількість активних випадків COVID-19 менша, ніж 40 на 100 тисяч населення.

Контроль за дотриманням самоізоляції в Україні здійснюють за допомогою мобільного додатку «Дій вдома». Якщо ж особа відмовляється встановлювати додаток, їй доведеться пройти обсервацію в спеціально відведеному закладі.

Відгуки про роботу цього мобільного застосунку неоднозначні. Люди скаржаться, що часто виникають проблеми з реєстрацією, не підтримується геолокація, або ж програма не впізнає фотографію. Користувачем застосунку став також і хмельничанин Олег Гулеватий, який у кінці травня повернувся з Іспанії. Як розповідає чоловік, квиток на авіаційний рейс додому йому обійшовся в рази дорожче, ніж до карантину.

«В Україну з Іспанії я прибув у кінці травня. За квиток заплатив 350 євро. Хоча, коли я летів з дому в Мадрид, дорога обійшлася в 70 євро. Щоправда, тоді я користувався послугами іншої авіакомпанії, - говорить Олег. – Ще один рейс з Іспанії в Україну був раніше, у середині квітня. Він коштував взагалі в районі чотирьохсот євро. Але тоді я вирішив ще не летіти, бо був самий розпал карантину в Іспанії. Хвилювався, боявся привезти в Україну вірус, не хотів наражати ні себе, ні інших».

Людей, які повертаються додому попереджають, що потрібно встановити мобільний додаток для проходження самоізоляції. За словами хмельничанина, застосунок їм запропонували завантажити в аеропорту за допомогою QR-коду.

«Весь політ екіпаж був у захисних костюмах. Літак був повністю заповнений пасажирами. Нам повідомили,через карантин будуть проводитися додаткові заходи безпеки. Коли ми приземлилися, потрібно було очікувати дозволу виходити з салону. Спочатку нам виміряли температуру, перевірили документи. Пасажирів поділили на три частини, щоб було менше скупчення. Автобус забрав нас по черзі. В аеропорту по QR-коду ми скачали застосунок «Дій вдома». Далі – автомобілем на Хмельницький, який був замовлений завчасно через сервіс пошуку попутників», - каже він.

Відлік початку самоізоляції в додатку починається після підтвердження того, що людина прибула на місце, де перебуватиме на карантині наступні два тижні.

«Після введення своїх основних персональних даних додаток запитує, чи ти вже знаходишся на місці самоізоляції. Як мені пояснили, у мене було близько доби, щоб добратися додому. Коли прибув на місце свого особистого карантину і підтвердив це в додатку, він визначив мою геолокацію. Одразу потрібно було зробити у застосунку свою першу фотографію, за якою програма потім порівнювала всі наступні знімки. І тут в людей виникають проблеми. У когось поганий інтернет, в когось погана камера, а хтось не вміє нормально користуватися додатком», - говорить чоловік.

Щоб проконтролювати, що людина справді знаходиться на самоізоляції, додаток протягом дня надсилає сповіщення, що треба зробити фото з увімкненою геолокацією.

«Коли мені прийшло перше сповіщення, я зробив фотографію, але додаток її не розпізнав. Знімок не підтверджувався багато разів. Я фотографувався разів двадцять і все було безрезультатно. Бот у програмі, який відповідає на стандартні питання, мені не зміг допомогти і я зв’язався з менеджером, - поянює хмельничанин. - У переписці менеджер підтвердив, що бачить надіслані мною фотографії, але програма їх не приймає. Попросив дати характеристики мого смартфона. Через пів години мені знову запропонували сфотографуватись, але програма мене не розпізнала. Тоді мене попросили просто робити три-чотири рази на день знімок в додатку і скидати. Наступного дня вони щось поправили і програма почала мене розпізнавати».

Сповіщення завжди приходять в різний час три-чотири рази на день. Якщо їх ігнорувати, зателефонують правоохоронці.

«Було таке, що не надіслав фотографію. Я задрімав і до мене поліція подзвонила. Мені нагадали, що я маю знаходитися на самоізоляції й поцікавилися, чому я ігнорую сповіщення. Я пояснив ситуацію і мене поросили зробити фото, бо до мене вже мали відправляти наряд для перевірки, - згадує Олег Гулеватий. - Ще одного разу до мене дзвонили з Муніципальної дружини, попросили зробити фото і скинути їм на вайбер».

Правоохоронці все ж особисто можуть перевірити, чи дійсно дотримується людина умов ізоляції.

«Приблизно на третій-четвертий день до мене приїжджали з Муніципальної дружини. Перевіряли, чи я є на місці, дивилися паспорт. Це був єдиний раз, коли до мене навідувалися правоохоронці, - додає він. - Я знаю, що в Європі самоізоляцію контролюють жорсткіше. До людей приїжджають додому майже щодня на перевірку».

Не зважаючи на повідомлення про обов’язкову двотижневу самоізоляцію, відлік в додатку йшов 12 днів. Після цього в додатку з’явилося повідомлення, що термін самоізоляції або обсервації завершився.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую