ye-logo.v1.2

Наслідки зливи у Хмельницькому: чому підтопило деякі вулиці міста

Суспільство 1895
Сильні зливи продовжують підтоплювати деякі ділянки вулиці Зарічанської
Сильні зливи продовжують підтоплювати деякі ділянки вулиці Зарічанської. Фото: ілюстративне Василя Камінського

Міські колектори можуть впоратися лише зі звичайними дощами — Василь Новачок.

Вчора, 27 липня, наприкінці робочого дня у Хмельницькому пройшла сильна злива. Через рясний дощ проїжджі частини деяких вулиць обласного центру опинилися у воді. Не стала виключенням й вулиця Зарічанська, на окремих ділянках якої раніше модернізували колектори. Начальник міського управління житлово-комунального господарства Василь Новачок пояснив кореспондентам сайту «Є», чому під час сильних злив досі підтопляє деякі вулиці.

«Хмельничани мають розуміти, якщо ставатимуться такі зливи як вчорашня, навіть облаштування сучасних ливневих систем не допоможе уникнути підтоплень вулиць, — розповідає Василь Новачок. — Колектори діаметром 600 чи навіть тисячу міліметрів не можуть одразу прийняти таку кількість атмосферних опадів. Будувати колектори два з половиною метрів, щоб вони кілька раз на рік приймали всю воду, є економічно недоцільним».

За його словами, таких великих колекторів з тих же причин не будують й у країнах Європейського Союзу. Наприклад, подібні зливи підтоплюють вулиці у Німеччині. Бо завдання ливневих систем — справлятися зі звичайним дощами.

«Більше того, люди не завжди розуміють, що означає «підтоплення». Якщо під час аномальної зливи на вулиці стоїть вода, то це нормальна ситуація. Підтоплення стається тоді, коли вода не сходить після завершення зливи. Вчора у Хмельницькому ливневі системи показали, що вони працюють, адже після зливи вода зникла», — пояснив Василь Пилипович.

Він розповів, що колектори на перехресті вулиць Зарічанської та Свободи вчора впоралися з цим завданням. На тій же Зарічанській проблема підтоплення залишається актуальною на проміжку від вулиці Перемоги до Степана Бандери. Там відсутні нормальні «ливнівки». Проте там два підприємці завершують будівництво торгових центрів і вони зобов’язані подбати про водовідведення. Попередньо до кінця року вони прокладуть труби через свої ділянки.

«Крім того, під час цьогорічних злив майже ніде в місті не зупинявся громадський транспорт. Був лише єдиний подібний випадок у мікрорайоні Гречани. Тобто у Хмельницькому вже немає серйозних підтоплень, які ставалися, наприклад поблизу автовокзалу №2», — зазначив Василь Новачок.

Також він додав, що є ділянки, де підтоплення потрібно вирішувати навіть не реконструкцію «ливнівок», а їх поточним ремонтом і розчищенням. Наприклад, після вчорашньої негоди в колектори потрапили болото, щебінь і листя. Тому вже сьогодні комунальники їх почали прочищати.

«Вчора також була проблема на перехресті вулиць Вайсера та Проскурівського підпілля. Саме там «ливнівку» забило листя. Її прочистили й вода впродовж під години повністю зійшла, — розповідає Василь Новачок. — Втім, маємо незначну проблему на вулиці Курчатова поблизу моста. Тому до кінця літа плануємо облаштувати там додатковий прийомний колодязь».

За його словами, наразі важко розв’язати проблему підтоплення вулиці Геологів. Туди дощова вода стікається майже з усього речового ринку, де свого часу не подбали про належне водовідведення. Крім того, збудувати сучасну ливневу систему заважають торгові контейнери, під якими можна було прокласти водовідведення.

Читайте також: Злива та вітер на Хмельниччині повалили дерева та зірвали дах будинку (ФОТО+ВІДЕО)

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую