ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Джаз у музиці, танцях та картинах: для хмельничан готують підбірку просвітницьких заходів

Суспільство 1210
Проєкт «Програма навчально-просвітницьких заходів «Поджазуємо?!» реалізується управлінням культури і туризму Хмельницької міської ради
Проєкт «Програма навчально-просвітницьких заходів «Поджазуємо?!» реалізується управлінням культури і туризму Хмельницької міської ради. Фото: автора

Більшість заходів пройдуть онлайн.

Упродовж 20 серпня - 20 вересня у Хмельницькому реалізовуватимуть серію культурно-просвітницьких заходів присвячених джазу. Серед них джазовий музичний курс, презентаційний концерт викладачів (гурти «ShockolaD», тріо Олексія Боголюбова, тріо «KoloYolo», гурт «Free Jam»), джем-сейшн, танцювальні воркшопи, художні майстер-класи, лекції-бесіди про джаз, кінопокази, виставка живопису Петра Лебединця, фотовиставка Олександра Зубка.

Як розповідає начальник міського управління культури та туризму Артем Ромасюков, усі зустрічі та події планували провести напередодні традиційного джазового фестивалю, який відбувався раз на два роки, однак його скасували через пандемію. 

«Проєкт «Поджазуємо» мав передувати джазовому фестивалю. Це дало б нам змогу збільшити аудиторію фесту і дати можливість хмельничанам більше дізнатись про джаз та його витоки. Хоча фест скасували, серію просвітницьких заходів ми вирішили провести, але в онлайн форматі. Реалізація програми загалом стала можливою завдяки перемозі на конкурсі грантів від Українського культурного фондую. Завдяки цьому залучено майже один мільйон гривень. Співфінансування із бюджет міста складатиме 120 тисяч гривень», - каже Артем Євгенійович.

Додає, що велика частина хмельницьких митців отримають безкоштовно нові знання від професійних викладів. Для цього у наше місто приїдуть кращі джазові музиканти, хореографи і танцівники, художники, відомі як в Україні, так і за кордоном. Кожен експерт залишить власне напрацювання у вигляді відеозаписів для подальшого використання.

«Ми вирішили про джаз розказати з точки зору різних видів мистецтва. Щоб бути цікавими людям із різними уподобаннями. Тому ми розповімо про джаз засобами кіномистецтва, художнього, хореографічного, музичного мистецтва і фотомистецтва», - зазначила координаторка проєкту «Поджазуємо», заступник начальника управління культури і туризму Світлана Шевченко.

Для того аби стати учасником запланованих в рамках «Поджазуймо» подій, потрібно зареєструватись, адже кількість місць обмежена. Форму для реєстрації та анонси подій можна знайти на сторінці у фейсбуці та каналі у ютубі "Джаз-Фест Поділля". Згодом у соцмережах опублікують детальний розклад мистецьких лекцій та воркшопів.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую