ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Шанс вижити в аварії: чому треба пристібати ремінь безпеки

Суспільство 1548
За даними дослідження, ситуація з користуванням ременями безпеки не надто покращилася порівняно з 2019, тоді рівень пристібання складав 24,36%
За даними дослідження, ситуація з користуванням ременями безпеки не надто покращилася порівняно з 2019, тоді рівень пристібання складав 24,36%. Фото: ілюстративне з архіву

Понад три четверті водіїв Хмельниччини ігнорують паски безпеки.

Лише кожен четвертий водій у великих містах користується ременями безпеки. Такими є дані щорічного дослідження «Рівень користування ременями безпеки серед водіїв у містах України у 2020 році», яке проводиться у рамках кампанії «За безпечні дороги».

В Україні рівень пристібання пасків безпеки на сьогодні складає трохи більше 26 відсотків. На Хмельниччині ця позначка ще нижча – всього 22,7%.

Дослідження провели у жовтні 2020 року у 24 містах. В усіх досліджених населених пунктах більше половини водіїв (від 52% до 85%) не пристібаються під час поїздки. Найчастіше ця цифра складає 70-80%, такі показники мають 12 досліджених міст.

Як зазначають у Центрі демократії та верховенства права, цей факт призводить до тих ДТП зі смертельними наслідками, яких можна було б уникнути завдяки користуванню ременями безпеки.

«Така поведінка українських водіїв загрожує їхньому життю і здоров’ю, адже без ременя безпеки ризики отримання тяжких наслідків в аварії зростають. За оцінкою Всесвітньої організації охорони здоров’я, пристебнутий пасок міг би врятувати 50% жертв аварій зі смертельним підсумком», - йдеться у повідомленні.

Експерти вказують, що причинами є суспільні міфи та упередження, які спонукають водіїв не пристібатися, а також надзвичайно низький штраф. Водночас, експерти відзначили і позитивні зміни, які відбулися цього року. Так, 11 листопада Кабмін затвердив зміни до Правил дорожнього руху, скасувавши винятки, які дозволяли не пристібатися водіям та пасажирам таксі та інструкторам автошкіл – а саме їхні приклади могли додатково спонукати українців не пристібатися.

Довідково: Дослідження «Рівень користування ременями безпеки серед водіїв у містах України№ відбувається щорічно з 2017 року, аби визначити, який відсоток водіїв в Україні насправді користується ременями безпеки та чи змінився він за попередній рік. Для цього використовують метод спостереження. Цього року проінструктовані волонтери кампанії «За безпечні дороги» зібрали інформацію про 33 701 водія. Усі вони мали би бути пристебнутими за кермом: користування паском для водіїв і пасажирів – пряма вимога Правил дорожнього руху.

Читайте також: У ДТП на Дунаєвеччині загинули троє людей.

Фото: cedem.org.ua

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую