ye-logo.v1.2

Прибери в горах: як кам’янчанка об’єднала однодумців і робить чистішими Подільські Товтри та Карпати

Суспільство 1851
На заклик Інни Мазур в соцмережах доєдналися небайдужі люди
На заклик Інни Мазур в соцмережах доєдналися небайдужі люди. Фото: з фейсбуку Інни Мазур

За два місяці останніх вони провели вже близько десятка акцій з прибирання і зібрали сотні мішків сміття.

Інна Мазур – кам’янчанка, безмежно закохана в гори. Щойно має вільний час – завжди знає, де його проведе, на якійсь з українських вершин: великій чи не дуже, горі чи гірці, але там, де дихається вільно.

Вона не живе в горах, але живе ними, зізнається Інна. І бачити купи сміття, залишені туристами, чи вивезені місцевими мешканцями, «бо нема куди викинути» її завжди бентежить. Спочатку брала в такі походи кілька пакетів і визбирувала сміття на шляху до підніжжя сама… А потім вирішила об’єднати довкола себе однодумців. Так виник рух «Прибери в горах».

На заклик Інни в соцмережах доєдналися небайдужі люди. За два місяці останніх вони провели вже близько десятка акцій з прибирання в Подільських товтрах та Карпатах, а також у каньйоні річки Смотрич та зібрали сотні мішків сміття.

«Якось я піднімалися на Хом'як і побачила обабіч стежки купу сміття, - розповіла сайту «Є» Інна. - Два тижні перед цим його там не було. Це дуже збентежило. Я собі запланувала, що приїду і приберу його. Так і зробила. До мене долучилися ще декілька людей, і я зрозуміла, що люди від того щасливі. Так ми зрозуміли, що можна рухатися далі в цьому напрямку».

«Якось я піднімалися на Хом'як і побачила обабіч стежки купу сміття», - пригадує Інна. Фото: зі сторінки «Прибери в горах» у фейсбуці

До руху почали долучатися знайомі і незнайомі однодумці. Інні надсилали фото засмічених локацій і вони бралися за прибирання. Потім було прибирання на горі Пікуй, а наприкінці жовтня волонтери взялися прибирати Подільські Товтри та провели чотири акції в селах Привороття, Вербка, Гуменці: прибрали на Вербецькій і Кармалюковій горі, довкола ставу та біля млину на річці Мукша.

«Просто потрібно взяти і прибрати, не чекати, що зробить хтось. Не чекати сміттєпереробних заводів чи сортувальних станцій, а почати прибирати кожному з нас», - додає Інна Мазур.

Дехто долучився фінансово, допомагаючи придбати рукавички чи ті ж сміттєві пакети. Подекуди доєдналися і громади, допомагаючи транспортом, щоб вивести назбиране сміття.

Наприкінці жовтня волонтери взялися прибирати Подільські Товтри та провели чотири акції в селах Привороття, Вербка, Гуменці. Фото: за сторінки «Прибери в горах» у фейсбуці

«Радію з того, що подекуди в селах вже є сміттєві баки, каже Інна. - Бо розумію людей, що коли їм просто нема куди викинути сміття, то проблему не вирішиш. Адже бачимо, щойно закінчується село і починається ліс – перед очима виростає сміттєве звалище. Культура будь-якого міста чи села починається з сміттєвого бака. Якщо він є - люди не будуть непотріб нести до лісу, а викинуть до смітника. Тому проблему засмічення потрібно вирішувати з малого - поставити смітники. І вони мають бути скрізь під рукою».

Поки гори засніжені сплять, прибирання на вершинах волонтери планують відновити навесні. Також продовжать такі акції і в Подільських Товтрах.

Наразі ж взялися за прибирання Смотрицького каньйону. Не дивлячись на дощ, у неділю до акції долучилося півтора десятка людей. Як результат – зібрано пів сотні величезних мішків сміття і маємо трохи більше чистих місць, де дихається вільно.

Наразі волонтери взялися за прибирання Смотрицького каньйону. Фото: зі сторінки «Прибери в горах» у фейсбуці

«Нам важливо донести до людей, що культура починається з кожного з нас, - каже Інна Мазур. - Прививати її потрібно з дитинства. Сміттєвий бак на кожній вулиці – це не така вже й нездійсненна справа. Дуже б хотілося, повертаючись у прибрані місця, побачити їх вільними від сміття. І радіємо від того, що з кожним днем людей, які підтримують нас, стає все більше. Ми впевнені, що свідомість в людей почне прокидатися. Як і бажання жити без сміття в каньйонах, горах, за парканом чи в лісі…»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую