ye-logo.v1.2

Чому на енергоблоці Хмельницької АЕС зупинилася реакторна установка: пояснення ядерників

Суспільство 5853
Тимчасово другий енергоблок Хмельницької АЕС був знеструмлений
Тимчасово другий енергоблок Хмельницької АЕС був знеструмлений. Фото: ілюстративне зі сайту ХАЕС

На атомній електростанції говорять про відсутність суттєвих загроз для безпеки.

Сьогодні, 13 лютого, експертка з питань енергетики Ольга Кошарна на своїй сторінці у фейсбуці повідомила, на енергоблоці №2 Хмельницької АЕС спрацював аварійний захист. Через кілька годин була опубліковане вже офіційне повідомлення Інформаційного центру ХАЕС.

За його інформацією, реакторна установка енергоблоку №2 зупинилася 13 лютого о 10:01 знеструмлення власних потреб енергоблоку. Це сталося під час проведення комплексних випробувань. А саме: під час переведення живлення власних потреб з робочого на резервне. Тоді й відключився резервний трансформатор.

«Порушень меж та умов безпечної експлуатації не було. Радіаційна ситуація на енергоблоці №2 і промисловому майданчику в нормі та не зазнавала змін», — сказали представники Хмельницької АЕС.

Вони також повідомили, що нині реакторна установка переведена у безпечний стан, а схему живлення власних потреб вже відновлено. Причини знеструмлення енергоблока №2 поки з’ясовують.

«За міжнародною шкалою INES, попередня оцінка рівня порушення в роботі АЕС становить перебуває нижче рівня «0», тобто не суттєво для безпеки. Станом на 13 лютого 2021 року на енергоблоці №2 триває 169 доба середнього планового ремонту, продовжуються роботи з підготовки до підключення енергоблока до об’єднаної енергосистеми України», — розповіли в Інформаційному центрі ХАЕС.

Читайте також: На Хмельниччині вагітну жінку врятували зі снігових заметів: вона вже народила дівчинку

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую