ye-logo.v1.2

Шепетівка просить у Кабміну кошти на кисневу станцію: ситуація критична, готові співфінансувати

Суспільство 1562
Шепетівка просить Кабмін виділити кошти на придбання кисневої станції
Шепетівка просить Кабмін виділити кошти на придбання кисневої станції . Фото: ілюстративне. molbuk.ua

Звернення прийняла Шепетівська міська комісія ТЕБ та НС і підтримали депутати міської ради

Депутати Шепетівської міської ради підтримали зверненя до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо виділення коштів для закупівлі кисневої станції для Шепетівської територіальної громади. За словами міського голови Віталія Бузиля, ситуація у лікарні надзвичайно складна.

«Ситуація складна по всій країні, але у нас, в Шепетівці, вона надзвичайно складна. За добу у нас йде 1 400 літрів кисню, бо на одну людину йде два балони кисню за добу. «Львівкисень», який постачає рідкий кисень, абсолютно не справляється. Проблему з киснем ми вирішуємо цілодобово, бо є дні, коли кисню вистачає на одну-дві години і ми не знаємо де його брати. Депутати, керівники підприємств, усі допомагають: хто дає автомобілі, хто оплачує декілька балонів кисню, а хто й привозить готові заправлені балони», — пояснив Віталій Володимирович.

Вчора, 24 березня Шепетівська міська комісія ТЕБ та НС звернулася до обласної комісії, а вже сьогодні відповідне рішення підтримали і депутати. У рішенні йдеться про те, що на сьогодні (25.03 - авт), враховуючи завантаженість місць у лікарні, потреба у кисні становить близько 1 400 літрів на добу.

«Виробник та постачальник кисню не в змозі забезпечити наші потреби, через значну динаміку захворюваності у Західній Україні в цілому. Точкове забезпечення місцевими постачальниками кисню в балонах не закриває потребу. Більше того саме транспортування балонів створює додаткову небезпеку для оточуючих. Стаття 49 Конституції України гарантує кожному право на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування. У державних і комунальних закладах охорони здоров'я медична допомога надається безоплатно; існуюча мережа таких закладів не може бути скорочена. З огляду на вищеописане, для уникнення можливих наслідків летальності хворих через брак кисню, просимо сприяння у виділенні коштів для закупівлі кисневої станції для Шепетівської територіальної громади Хмельницької області відповідно до потреб КНП «Шепетівська багатопрофільна лікарня». Своєю чергою готові розглянути можливість закупівлі кисневої станції на умовах співфінансування із місцевого бюджету», — йдеться у тексті звернення.

Віталій Бузиль каже, що вже провели певні перемовини із Офісом Президента і мають надію, що Шепетівка отримає кошти на придбання кисневої станції. Мова йде про суму у розмірі 7 мільйонів гривень.

Станом на вчора, 24 березня у Шепетівці було виявлено 63 нових випадків захворювань, а у Шепетівській багатопрофільній лікарні перебували 134 хворих і ще 29 із підозрою на COVID-19.

Нагадаємо,  минулого тижня школи у Шепетівці закрили на карантин обмежили умови торгівлі - 1 людина на 10 кв.м, а маршрутки заповнюються тільки на 50% сидячих місць.

Читайте також: Ситуація критична: як вирішують проблему із киснем у лікарнях Хмельницького і Славути

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую