ye-logo.v1.2

Не стало Героя України Олександра Петраківського з Хмельницького

Суспільство 16897
Олександр Петраківський командував ротою 8-го окремого полку спеціального призначення
Олександр Петраківський командував ротою 8-го окремого полку спеціального призначення. Фото: з фейсбуку Віталія Могили

Після важкого поранення воїн впродовж багатьох років боровся за життя.

Сьогодні, 29 серпня, зупинилося серце 33-річного підполковника Олександра Петраківського — командир роти 8-го окремого полку спеціального призначення, який розташований у Хмельницькому. Отримавши важке поранення на Луганщині у 2014 році Герой України до цього часу боровся за своє життя. Про це у фейсбуці повідомив ректор Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Павло Ткачук. Його слова підтвердив пресофіцер 8-го окремого полку спеціального призначення Віталій Могила.

20 липня 2014 року розвідувальна група 8-го полку під командуванням Олександра Петраківського забезпечувала прохід української військової техніки до Луганського аеропорту. Поблизу села Щастя вони потрапили у ворожу засідку. Під час бою Герой віддав кевларовий шолом своєму підлеглому, врятувавши йому життя. Однак сам отримав важке поранення в голову. Попри це він продовжував керувати групою і виносив поранених у безпечне місце.

Як зазначив його батько, воїн був до останнього при свідомості. Ситуація погіршилася, коли він потрапив у польовий шпиталь. Під час лікування Олександра Петраківського була допущена лікарська помилка, яку визнали у Міністерстві охорони здоров’я. Воїну ввели дуже велику дозу наркозу, через що у нього зупинилося серце, а трубку для дихання вставили у стравохід.

Далі була кома, десятки операцій, лікування не лише в Україні, а й Ізраїлі та США, й мужня, тривала боротьба Олександра Петраківського за власне життя. Однак, на жаль, нині його серце зупинилося.

«Довгі сім років Сашко, його рідні та близькі, десятки доброчинців і волонтерів боролись за його життя. Довгих сім років ми всі молились за його швидке одужання та повернення на службу. Втім смерть забрала його від нас, — пише Павло Ткачук. — Герой України підполковник Олександр Петраківський був, є і залишатиметься завжди справжнім прикладом служіння Українському народові, взірцем мужності та честі. Насамперед для сьогоднішніх вихованців та всього колективу Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного».

У грудні 2014 року президент надав Олександру Петраківському почесне звання «Герой України», а у 2015-у воїн отримав звання «Почесний громадянин міста Хмельницького».

Співчуваємо рідним і близьким Олександра Петраківського.

Читайте також: Пекло Іловайського котла: бійці Хмельниччини, які загинули під час виходу «зеленим» коридором

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую