ye-logo.v1.2

Очікування та реальність: іноземні студенти про навчання та життя в Хмельницькому

Суспільство 20630

Як іноземці звикали до кліматичних сюрпризів, стандартів життя та умов навчання.

У Хмельницькому національному університеті навчається майже сотня іноземців. Вони приїхали до Хмельницького з Індії, Зімбабве, Лівану та інших куточків світу. Кореспонденти сайту «Є» поспілкувались з іноземними студентами, які поділились своїми враженнями про навчання та життя в Хмельницькому.

Чому обрали для навчання саме Хмельницький

«Я обрав Хмельницький за рекомендацією мого друга. І коли приїхав, то дійсно побачив, що тут хороша система освіти. Вчителі та лектори дружелюбні та допомагають з навчанням. Тому я дійсно щасливий, що тут», - розповідає аспірант першого курсу спеціальності Маркетинг Крістофер Байду, який приїхав до Хмельницького з Гани.

Крістофер Байду - аспірант першого курсу спеціальності Маркетинг. Приїхав до Хмельницького з Гани. Фото: скрін з відео

Мураву Чіпо Наталі, студентка другого курсу спеціальності Комп’ютерна інженерія, зазначає, що не останнім чинником у виборі місця навчання була ціна.

«Тут все дуже доступно за ціною. Все дешево - від магазинів в місті до оплати навчання. А викладачі дуже хороші», - розповідає вона.

Більшість студентів не вивчає українську мову. Тому заняття для них проводять англійською.  

Чи планують будувати кар’єру в Україні

«Якщо чесно, стосовно роботи, було б непогано підготувати петицію до Уряду. В Україні існує закон, який забороняє іноземним студентам легально працювати в країні. Потрібно підготувати звернення, тому що ми приїжджаємо на п’ять чи шість років нашого життя в цю країну і не можемо застосувати навички, які здобули. Ми б хотіли також мати можливість працювати. Це було б краще і для економіки країни», - розповідає Крістофер Байду.

Емеле Нефечі Даніель приїхав до Хмельницького з Нігерії. Навчається на першому курсі спеціальності Компьютерна інженерія. Фото: скрін з відео

Студенти також зазначають, що такі обставини значно обтяжують їхнє перебування в Україні.

«Там, звідки ми приїхали, справи йдуть не так добре, як було до приїзду сюди. Тому, коли ви працюєте, ви можете мати додаткову заробітну плату або додатковий дохід, але якщо у вас немає цієї можливості ,то це ще більше ускладнюває вам життя в іноземній країні», - зазначає студентка Мхазо Маршія, громадянка Зімбабве, яка навчається на третьому курсі спеціальності Менеджмент.

Чи справдились очікування від навчання в Хмельницькому

«Сьогодні Україна стала набагато кращою, ніж в 90-х. Стандарти життя зросли. Речі, які ви можете отримати в Україні тепер, це речі світового класу та стандарту. Все, що тобі необхідно, ти можеш отримати в Україні», - розповідає Самір Кумар, громадянин Індії, який навчався у Хмельницькому ще на початку 90-х, а нині знову вступив до аспірантури.

Джйоті - громадянка Індії. Слухач підготовчих курсів для іноземних студентів. Фото: скрін з відео

«Все, що я бачила про Україну в інтернеті перед приїздом, виправдалось. Всі відео співпали з реальністю. Це добре. Мені сподобався також Львів. Мрію поїхати туди та побачити все на власні очі», - каже Джйоті, громадянка Індії.

Чи знайшли ви пару під час навчання в Хмельницькому

«Щодо питань кохання, то ви знаєте, що українки в топ-5 рейтингу найкрасивіших жінок світу. Вони дуже відкриті та легко товаришують, тому тут можна знайти кохання свого життя», - зазначає Крістофер Байду.

Чамунорва Тінаше приїхав до Хмельницького з Зімбабве. Навчається на другому курсі спеціальності Комп'ютерна інженерія. Фото: скрін з відео

За словами жіночої частини студентства, українські юнаки зловживають цигарками. Така шкідлива звичка їх дещо відштовхує від спілкування.

«У мене не було досвіду спілкування з українськими хлопцями. Особисто мені, не подобають хлопці, які палять. Але чомусь більшість тутешніх юнаків палять занадто багато. Тому це не для мене», - розповідає Мхазо Маршія.

Як адаптувались до нового клімату

Студенти зазначають, що зима в Україні стала для них справжнім кліматичним сюрпризом.

«Звісно, ми очікували, що тут дуже низькі температури, але те, що ти бачиш по телевізору, і те, що ти відчуваєш на власному досвіді, це неможливо описати. Ти буквально не можеш залишити ліжко і вмовляєш себе: «Окей, ще п’ять хвилин, ще п’ять хвилин», тому що на вулиці сніжить, холодно, брудно. Далі, літо - дуже спекотно. Навіть якщо ти одягнеш свій найлегший одяг, все одно спекотно. Ти також не можеш спати, тому що пітнієш, літають комарі, а іноді дощить. Цей клімат дуже відрізняється від моєї країни», - з усмішкою розповідає Мхазо Маршія, громадянка Зімбабве.

Мхазо Маршія навчається на спеціальності Менеджмент. Вона є громадянкою Зімбабве. Фото: скрін з відео

Хмельницький студенти описують як спокійне і хороше місто, де добре ставляться до іноземців. А також додають, що зустрічають багато привітних людей, з якими приємно спілкуватися. А дехто розповідає, що хотів би лишитись в Україні назавжди.

Читайте також: Психологія, журналістика і не тільки: для яких спеціальностей ЗНО з математики стало обов’язковим

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую