ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Зеленський посмертно нагородив першого голову Конституційного Суду з Хмельниччини

Суспільство 1731
Нагодою підписання відповідного указу президента стало 25-а річниця заснування Конституційного Суду України
Нагодою підписання відповідного указу президента стало 25-а річниця заснування Конституційного Суду України. Фото: ілюстративне зі сайту Офісу президента України

Він надав Леоніду Юзькову орден Ярослава Мудрого.

Днями президент відзначив державними нагородами кількох правників країни з нагоди 25-річчя від заснування Конституційного Суду України. Серед них — Леонід Юзьков, який народився на Полонщині. Саме він був першим головою Конституційного Суду. Очільник держави надав йому орден посмертно, адже Леоніда Петровича не стало у 1995 році. Про це свідчить указ Володимира Зеленського, підписаний 22 жовтня.

За його тестом, першого голову Конституційного Суду України Леоніда Юзькова президент посмертно нагородив орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня. Таким чином Володимир Зеленський відзначив його «вагомий особистий внесок у захист конституційних прав і свобод громадян та високий професіоналізм». Нагодою стала 25-річниця заснування Конституційного Суду. Мається на увазі початок його роботи за новим Основним Законом країни, тобто — 18 жовтня 1996 року.

Довідково. Леонід Юзьков народився 28 січня 1938 року в селі Новоселиця вже колишнього Полонського району. Після закінчення місцевої школи він навчався спершу в Бердичівському педагогічному училищі, а далі — у Київському державному університеті імені Тараса Григоровича Шевченка. У 1990 році він долучився до розробки проєкту Декларації про державний суверенітет України. Тоді ж він був членом Комісії зі створення нової Конституції Української РСР.

Верховна Рада України 1 липня 1992 року обрала Леоніда Юзькова першим головою Конституційного Суду України. Цю посаду він обіймав до 2 березня 1995-го. Саме того дня він покинув цей світ. Поховали Леоніда Петровича у Києві на Байковому кладовищі. У 2019 році на його честь назвали Хмельницький університет управління та права.

Читайте також: Зеленський відзначив освітян: кого з хмельничан нагородив президент

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую