ye-logo.v1.2

Батьки на три місяці: як допомогти дитині у складних життєвих обставинах

Суспільство 1882
Діти не мають зневірюватись в своїх батьках та своїй долі, і тимчасове влаштування допоможе запобігти цьому
Діти не мають зневірюватись в своїх батьках та своїй долі, і тимчасове влаштування допоможе запобігти цьому. Фото: ілюстративне pixabay.com

На тимчасове виховання та реабілітацію дитину можуть прийняти в патронатну сім'ю.

Патронатні сім’ї – досить нове явище для України. Їх суть полягає у тимчасовому вихованні та реабілітації дитини, яка опинилась в складних життєвих обставинах. Натомість вихователі отримують заробітну плату та трудовий стаж. Що таке патронат над дитиною та як можна стати патронатним вихователем розповіла сайту «Є» заступниця начальника Служби у справах дітей Хмельницької обласної державної адміністрації Любов Тимофіїв.

За словами Любові Ларіонівни, поки на Хмельниччині створена лише одна патронатна сім’я, ще троє родин висловили бажання прийняти до себе дитину. Вихователі пройшли навчання в центрі соціальних служб в Хмельницькому. А зараз у них під опікою 4-річний хлопчик, сім’я якого опинилась в складних життєвих обставинах. Щоправда, він може перебувати у цій родині загалом не більше шести місяців.

«Плюс» патронатних сімей у тому, що дитину не відають в інтернат. Вона потрапляє в домашні умови, де її можуть навчити догляду за собою та елементарним домашнім справам», - каже Любов Тимофіїв.

Крім того вона зазначає, що патронатні батьки мають співпрацювати з біологічною сім’єю дитини, ділитись досвідом та показувати зразкову модель сім’ї.

«На працівниках Служби у справах дітей лежить завдання розповісти людям про патронатне батьківство. Люди мають бути зацікавлені, адже така форма влаштування приносить користь дитині, біологічним батькам та самим вихователям», - розповідає Любов Ларіонівна.

Як зазначає Любов Тимофіїв, в Службі у справах дітей хотіли б збільшити кількість родин на Хмельниччині, які бажають стати патронатними вихователями.

«Певно не всі знають про таку можливість. Люди можуть отримувати заробітну плату та трудовий стаж. Для жінки, яка вже була мамою, не тяжко поговорити з дитиною, приділити увагу або відвести на гурток. Не існує потреби цілодобово її опікати. Потрібно привити любов, тепло і вчасно надати дитині турботу, якої вона потребує», - зазначає вона.

На її думку, така практика мусить стати загальноприйнятою і в жодному разі не може засуджуватись. Діти не мають зневірюватись в своїх батьках та своїй долі і тимчасове влаштування допоможе запобігти цьому.

Довідково: Патронатними вихователями можуть бути громадяни України: жінки віком від 35 до 60 років і чоловіки від 35 до 65 років, які перебувають у зареєстрованому шлюбі та пройшли курси спеціальної підготовки. Вони мають проживати мати позитивний досвід виховання дітей. А також відповідати вимогам, визначеним у чинному законодавстві (постанова Уряду №883 «Деякі питання захисту прав дитини та надання послуги патронату над дитиною»).

Читайте також: Немовля, яке викрали у Львові, знайшли на Кам’янеччині

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую