Гаряча тема:
- Війна
Ілон Маск запускає український супутник Січ в космос. Як до цього причетна Дунаєвеччина?

Це буде перший за 11 років власний супутник України на орбіті.
Сьогодні, 13 січня, компанія Ілона Маска SpaceX відправить у космос український супутник СІЧ-2-30. Про це повідомив голова Державного космічного агентства України Володимир Тафрай. Запуск відбудеться о 17:26 за київським часом. Стежити за цим дійством можна буде в прямому ефірі.
Хмельниччина причетна до цього історичного дійства безпосередньо. У випадку вдалого запуску, саме з території нашої області стежитимуть за роботою супутника та прийматимуть дані з космосу на обробку. Адже центр управління польотами Національного центру управління та випробувань космічних засобів для українського супутника «Січ-2-30» розташували в селі Залісці на Дунаєвеччині. Саме тут знаходиться Центр прийому і обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля, що є філією Національного Центру управління та випробувань космічних засобів Національного Космічного агентства України.
В установі сайту «Є» підтвердили інформацію про те, що дані з супутника Січ-2-30, який перебуватиме на орбіті, надходитимуть до спеціалістів центру, що на Дунаєвеччині.
Також відомо, що в грудні тут тривали випробування експлуатації космічного апарату «Січ 2-30» та підготовка до льотних випробувань.
У космос супутник «Січ-2-30» відправить ракета-носій Falcon з космодрому на мисі Канаверал у штаті Флорида, США.
Стежити за запуском супутника можна в прямому ефірі:
Підписатися на канал "Є" в Youtube
За інформацією, оприлюдненою Володимиром Тафраєм, запуск супутника відбудеться о 17:26. Заплановано, що від’єднається від ракети супутник о 18:50, а вже о 20:15 пролітатиме над територією України. Саме в цей час з ним відбудеться зв’язок. Зазначають, що таймінг може змінюватись з об’єктивних причин.
Як зазначає керівник Державного космічного агентства, Січ-2-30 – це перший за 11 років власний супутник України на орбіті. Також наразі тут вже підготували проєкт космічної програми, яка передбачає створення групи з 8 українських супутників на орбіті до 2025 року.
«Запуск супутника Січ-2-30 – це крок для повернення України в космос», - додає Володимир Тафрай.
Відомо, що супутник Січ-2-30 у випадку вдалого запуску моніторитиме використання земель, рослинності, лісових і водних ресурсів, ліквідації наслідків стихійних лих. Тобто це супутник для цивільних задач. При цьому він дасть змогу отримувати досить якісні дані про створення інженерних споруд, переміщення військової техніки та кораблів.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: