ye-logo.v1.2

Територіальна оборона Хмельницької області: як проходить її формування

Суспільство 20237
Щоб приєднатися до територіальної оборони, потрібно стати військовослужбовцем або укласти контракт резервіста
Щоб приєднатися до територіальної оборони, потрібно стати військовослужбовцем або укласти контракт резервіста. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Батальйони тероборони з професійними військовослужбовцями розташовані у чотирьох містах.

У Хмельницькій області триває розгортання Сил територіальної оборони. Як вже писав сайт «Є», цей процес проходитиме у три етапи. Втім, залишається чимало актуальних питань. Наприклад, наскільки тероборона укомплектована військовими й резервістами та коли почнуть створювати добровольчі формування. Відповіді прозвучали сьогодні, 17 лютого, на брифінгу у Хмельницькій облдержадміністрації.

За словами голови облдержадміністрації Сергія Гамалія, на Хмельниччині вже створено 106-у окрему бригаду тероборони. В неї входять чотири батальйони, які розташовані у Хмельницькому, Кам’янці-Подільському, Старокостянтинові та Шепетівці. У них набирають лише професійних військовослужбовців. Наступний етап — формування резерву.

«Резервісти надалі працюватимуть на своїх роботах, але матимуть підписаний контракт зі Збройними Силами. Їх періодично тренуватимуть військові. Тому в разі настання «дня ікс», резервісти знатимуть, де їх зброя й що потрібно їм робити», — пояснив Сергій Гамалій.

«Створення добровольчих формувань передбачено лише на третьому етапі розгортання Сил тероборони», — Сергій Гамалій. Фото: пресслужби ОДА

«Створення добровольчих формувань передбачено лише на третьому етапі розгортання Сил тероборони», — Сергій Гамалій. Фото: пресслужби ОДА

Командир Хмельницької бригади територіальної оборони підполковник Валентин Бігус додав, що частини й підрозділи тероборони забезпечені необхідною зброєю. Наразі вони на 70 відсотків укомплектовані військовослужбовцями. Натомість укомплектованість резервістами становить орієнтовно 10 відсотків.

«Навчання та вишколи проходять згідно з планом: щомісяця та щотижня. Поки що частини й підрозділи тероборони розташовані в місцях тимчасового розміщення. Тому розв'язуємо питання щодо облаштування на цих об’єктах відповідної інфраструктури», — зазначив Валентин Бігус.

Територіальна оборона чи громадські організації: яка ситуація з добровольчими формуваннями

Хоча розгортання добровольчих формувань передбачено лише на третьому етапі, у Славуті та Нетішині вже почали їх створювати. Однак Сергій Гамалій розповів, що вони поки не можуть бути повноцінною частиною національної системи територіальної оборони. Йдеться лише про громадські організації, які з огляду на нинішню ситуацію вирішили навчати цивільне населення тактиці та правилам ведення бою.

«Ми підтримуємо такі ініціативи. Але прошу не плутати їх саме з територіальною обороною, яка є окремим видом Збройних Сил й розгортається у три етапи: професійні військовослужбовці, резервісти й добровольчі формування. До третього етапу ми не ще не дійшли», — підкреслив голова Сергій Вячеславович.

Як приєднатися до Сил територіальної оборони

Насправді є два способи: записатися на контракту службу в Збройних Силах України або підписати контракт резервіста Сил територіальної оборони. В останньому випадку громадянину не потрібно покидати цивільного життя, а лише періодично проходити навчання.

Щоб підписати той чи інший контракт, охочому потрібно звернутися в обласний або районний територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати). Опісля доведеться пройти військово-медичну комісію та зібрати необхідні документи. Наприклад, копії паспорта, ідентифікаційного коду, характеристики, довідки про склад сім’ї та про несудимість.

Нагадаємо, створення нової системи тероборони передбачене законом «Про основи національного спротиву», який набув чинності 1 січня. Її основними завданнями визначені: охорона стратегічних об’єктів і комунікацій, органів державної влади, територій і населення областей, боротьба з диверсійними та іншими незаконно створеними озброєними формуваннями.

Для забезпечення боєготовності територіальної оборони з обласного бюджету впродовж 2022-2024 років заплановано спрямувати понад 17 мільйонів гривень. Таке фінансування передбачено у цільовій програмі, яку 15 лютого прийняли депутати Хмельницької облради. З цих коштів вони поки виділили 2 мільйони 935 тисяч гривень.

Читайте також: Мільйонерка очолила апарат Хмельницької облдержадміністрації

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую