ye-logo.v1.2

Хмельницький пропонує ввести воєнний стан на території Луганської та Донецької областей

Суспільство 4092

Депутати також пропонують центральній владі розірвати з Росією дипломатичні відносини.

Сьогодні, 23 лютого, під час засідання сесії Хмельницької міської ради депутати вирішили звернутися до центральних органів влади із низкою пропозицій, враховуючи події останніх днів на сході України.

Як зазначив міський голова Олександр Симчишин, вони пропонують ввести воєнний стан в Луганській і Донецькій областях та розірвати дипломатичні відносини з Росією.

«Ворог відкрито заявив, що хоче виходити на кордони Донецьких і Луганських областей. Розрив дипломатичних відносин не передбачає унеможливлення проведення переговорів. До речі, обидва ці пункти треба було робити ще в 2014 році, чітко вказуючи хто ворог», - сказав він.

Також Хмельницька рада пропонує центральним органам влади негайно забезпечити максимальне фінансування Збройних сил України та територіальної оборони; максимально актуалізувати питання Будапештського меморандуму; вимагати реальних санкцій для Росії від тих, хто називає себе партнерами України; повну зупинку будь-яких економічних відносин з РФ.

«Підняття патріотичного духу, який є сьогодні, - наш шанс. Зараз ми готуємося. Плач не дав перемоги ще нікому. Насправді лиш боротись – значить жить. Боремось і ми переможемо», - закликав міський голова.

Як додав Олександр Симчишин, нинішня ситуація вимагає того, щоб чесно говорити з людьми про те, що відбувається в Україні. Очільник громади нагадав, що війна в Україні триває вже вісім років, тепер ж наступила її нова фаза.

«20 лютого 2014 року ми здобули перемогу, бо зламали перші плани Кремля стосовно поневолення української держави. Жертвами Небесної Сотні, героїзмом українців під час Революції Гідності ми вигнали маріонеткову владу. Разом з тим 20 лютого 2014 року Росія перейшла до наступної фази війни. Відбулося вторгнення. Не буває великомасштабного, маленькомасштабного чи середньомасштабного вторгнення. Російський чобіт, російський танк, російська зброя зайшла на українську землю в український Крим, в українським Донбас. Але не тільки туди, але і в Одесу, в Харків, Запоріжжя, Херсон. Тільки силою української нації, українського духу вдалося мінімізувати об’єми того вторгнення, - говорить він. - Вісім років воно триває. Що змінилося 21 лютого 2022 року? Росія зняла балаклаву…»

Вторгнення і війна продовжує тривати. Розпочалася інша фаза, каже міський голова.

«Що нам робити з початком іншої фази? Та, власне, те, що ми робили вісім років, те, що більшість з нас робила все своє життя – боротися за інтереси української нації, боротися за свободу і незалежність, за свою українську державу. Наша місія з вами – боротьба. Ми ні на хвилину, ні на секунду не повинні розслаблятися і опускати руки. Мир може настати тільки після нашої перемоги. В іншому випадку можуть з’являтися тільки інші фази – тому, що Росія ніколи не полишить своєї мрії, мети – знищити українську державу», - сказав Олександр Симчишин.

До теми: Російське вторгнення - танкові обстріли та загибель військового

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую