ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Поширюється дезінформація про підрив мосту в Летичеві та сигнал тривоги

Суспільство 8326
Ворог навмисно поширює фейки, щоб посіяти паніку
Ворог навмисно поширює фейки, щоб посіяти паніку. Фото: glavcom.ua

Вона не відповідає дійсності.

На Хмельниччині почали поширювати повідомлення, що в Летичеві підірвали міст. Але це дезінформація, метою якої є поширити паніку серед людей.

Як повідомили нам читачі сайту «Є» з Летичева, міст цілий і не пошкоджений. Через ремонтні роботи рух транспорту був лише в одну смугу, а тепер відкрили й іншу. Те, що міст у Летичеві ніхто не підривав, сайту «Є» підтвердили і в Хмельницькій облдержадміністрації.

Інформаційні провокації - це складова війни і з інформацією, як зі зброєю, треба поводитися відповідально. Російські пропогандисти використовують різні фейки, щоб нагнітати ситуацію і ширити паніку.

Також у багатьох месенджерах поширювали таке повідомлення:

"Увага!!! 13.00 год. 25.02.2022 року буде лунати сигнал тривоги. Зберігаємо спокій це пробний сигнал. Будь яка сирена, яка буде звучати після 13.00 год НЕ є НАВЧАЛЬНА. Прохання поширити, щоб люди не чинили паніки, але були готові.
Внимание!
По сиренам - их будет два типа:
1) непрерывная - означает начало комендантского часа;
2) короткая сирена, затем пауза 15секунд и снова короткая. Так по кругу - это означает ОПАСНОСТЬ!, ВСЕМ В УКРЫТИЕ!!! Запомните эту схему и сообщите близким".

Воно також неправдиве!

Детальніше читайте матеріал «Ключові провокації та дезінформація, яку використовує ворог».

Нагадаємо і про те, що ворог поширює в месенджерах шкідливе посилання. «У телеграмі та інших месенджерах розповсюджують фейк від імені Служби безпеки України. Нібито воно вимагає від українців перейти за посиланням, аби «пройти перевірку». Це посилання схоже на адресу сайту СБУ, але воно фейкове і не веде на онлайн-ресурс Служби», — наголосили у пресслужбі управління СБУ у Хмельницькій області.Насправді за посиланням вам запропонують додати новий пристрій до вашого профілю. Після цього ворог отримує доступ до всієї вашої історії переписки (крім секретних чатів), а також зможе писати від вашого імені. У жодному разі не переходьте за посиланням і не скануйте QR-код!

ОНОВЛЕНО о 13.20: Про фейк у Летичеві повідомив і голова Хмельницької облдержадміністрації Сергій Гамалій, який на своїй сторінці в Фейсбуці написав: "Повідомлення про порушення дорожнього сполучення на дорозі М30 Стрий – Ізварине, зокрема пошкодження мосту у смт. Летичів через річку Вовк не відповідає дійсності. На цій ділянці був раніше організований реверсний рух у зв’язку з ремонтними роботами, які відбувалися в 2021-2022 роках. Ремонтні роботи на одній частині мосту не були завершені. Не дивлячись на це наразі рух відкритий в обидві сторони. Наголошую, міст недобудований, він не був пошкоджений. Закликаю, зберігайте спокій та довіряйте лише перевіреній інформації з офіційних джерел".

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую