ye-logo.v1.2

Священники Хмельницького просять митрополита про вихід з Московського патріархату

Суспільство 7506
Священники заявили, що не бачать доцільності перебувати у Московському патріархаті, та заявляють про необхідність зміни канонічного статусу церкви
Священники заявили, що не бачать доцільності перебувати у Московському патріархаті, та заявляють про необхідність зміни канонічного статусу церкви. Фото: з архіву

Кажуть, коли російська влада прикриває кровопролиття в Україні своїми політичними міфами, вони не бачать доцільності перебувати у Московському патріархаті.

Священнослужителі Хмельницького звернулися до митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Антонія УПЦ (МП) з проханням підняти перед синодом УПЦ питання про вихід із складу Московського патріархату. Його опублікував на своїй сторінці у фейсбуці прессекретар єпархії Олександр Дацюк. Хто саме зі священників підписав звернення,не уточнюється.

«Стосунки з РПЦ надалі бажаємо мати у загально православному канонічному полі такі ж самі, як і з іншими Помісними Православними Церквами», - йдеться в звернені.

Священники також зазначають, що час, коли російські війська віроломно напали на Україну, коли гинуть воїни, обстрілюють наші міста, вбивають мирних жителів та дітей, а російська влада прикриває це кровопролиття своїми політичними міфами, вони не бачать доцільності перебувати у Московському патріархаті, та заявляють про необхідність зміни канонічного статусу церкви.

Священники звернулися з проханням підняти перед синодом УПЦ питання про вихід із складу Московського патріархату. Фото: з фейсбук-сторінки Олександра Дацюка

Раніше, нагадаємо, Хмельницька єпархія УПЦ МП засудила війну, яку розв’язала Росія проти України, та прийняла рішення припинити поминати ратріарха московського Кирила на богослужіннях.

Додамо, що учора, 17 березня, депутати Нетішинської міської ради звернулися до священнослужителів та парафіян Українських православних церков Московського патріархату, розташованих на території громади, з закликом про вихід з Московського патріархату. У ньому, зокрема, йдеться про те, що «…враховуючи потурання російській владі, з метою консолідації українського народу, пропонуємо священнослужителям Українських православних церков Московського патріархату, розміщених на території Нетішинської територіальної громади, вжити всіх необхідних заходів щодо зміни канонічного статусу церкви та виходу з Московського патріархату. Парафіян зазначених церков закликаємо не підтримувати Московський патріархат».

Таке ж звернення на початку березня прийняли і депутати Ізяславської міської ради та закликали священнослужителів та парафіян Української православної церкви (Московського патріархату) на території Ізяславської міської територіальної громади виявити громадянську зрілість, вийти з підпорядкування Московському патріархату та підтримати канонічну об’єднану автокефальну Православну Церкву України.

На Старокостянтинівщині про вихід з-під юрисдикції Московського патріархату уже заявив настоятель Свято-Андріївського храму отець Єрмаген. Про це повідомляє місцеве видання «Унас.news».

«Церква має бути зі своїми людьми, зі своїм народом. А наш народ зараз бомбить росія, - говорить він. - Ми, священники, маємо духовно охороняти свій народ, а не агресора, і говорити людям правду. А правда в тому, що путінський «захист» церкви і людей - це страшні бомбардування наших міст. Кіріл мовчить, він не засуджує вбивства мирних людей, отже, він благословляє цю війну. Тому офіційно заявляю: настоятель Свято-Андріївського храму отець Єрмаген виходить з-під юрисдикції УПЦ Московського патріархату», - розповів священник виданню.

Також він заявив про перехід до Православної Церкви України, зазначивши, що відтепер під час богослужіння не буде поминатися очільник УПЦ МП Онуфрій, а поминатимуть Вселенського патріарха Константинопольського Варфоломія і очільника ПЦУ митрополита Єпіфанія.

А в селі Двірець на Ізяславщині рішення про перехід релігійної громади Свято-Хресто-Воздвиженського храму, яка перебувала під юрисдикцією Московського патріархату, до ПЦУ прийняли мешканці села. Щоправда священних храму його не підтримав. Але нромада вже звернулась єпископа Хмельницького і Кам'янець-Подільського з проханням прийняти церковну громаду до складу Хмельницької єпархії Православної Церкви України.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую