ye-logo.v1.2

У Красилові оголосили «полювання» на паліїв

Суспільство 1755
Через спалювання сухої трави на Хмельниччині фіксують масштабні пожежі
Через спалювання сухої трави на Хмельниччині фіксують масштабні пожежі. Фото: ілюстративне ДСНС

За спійманого порушника обіцяють винагороду.

У Красилові придумали новий спосіб боротьби з порушниками, які спалюють суху траву. У громаді оголосили про початок «полювання» за паліями. Тим, кому вдасться «вполювати» порушника, обіцяють грошову винагороду.

«Нам і москаля не треба, якщо ми палимо рідну землю, - заявили у пресслужбі міської ради. - Кожний, хто зловить палія, який здійснив підпал сухої рослинності на землях комунальної власності та надасть докази (відеофіксація) у таких злочинних діях, отримає дві тисячі гривень».

Інформацію про паліїв трави мешканці Красилівської громади можуть надавати за телефонами: 101 або 102. Також можна писати у приватні повідомлення на сторінці Красилівської міської ради у фейсбуці.

Ми ж нагадаємо: за підпали лісу, трави та очерету за межами міста передбачена кримінальна відповідальність (стаття 245 Кримінального кодексу України). Винуватцю загрожує до 153 тисяч гривень штрафу, або від двох до п’яти років обмеження чи позбавлення волі.

Натомість за спалювання трави й листя в населеному пункті чи у лісових насадженнях передбачена адміністративна відповідальність (статті 77 і 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення). За такі дії винуватцю загрожує від 3 тисяч 60 гривень до 30 тисяч 600 гривень штрафу.

Крім того, у прокуратурі попередили, що підпал сухостою під час війни може розцінюватися як диверсія. А згідно зі статтею 113 Кримінального кодексу України покарання за диверсію в умовах воєнного стану — 15 років або довічне позбавлення волі, з конфіскацію майна.

Коментарі:

Віталій Українець 26.03.2022 21:49

А села димлять навколо міста кожен вечір!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую