ye-logo.v1.2

Фейки про українців у Польщі, Чехії та Греції: як працює російська пропаганда за кордоном

Суспільство 3172
Кремлівська пропаганда продовжує продукувати фейки
Кремлівська пропаганда продовжує продукувати фейки. Фото: ілюстративне pixabay.com

Кремлівська пропаганда налаштована проти українських біженців.

Російська пропаганда продовжує активно працювати у країнах ЄС. Якщо в Чехії фейки розсилають при підтримці російського посольства, то в Греції зафіксували роботу місцевого пропагандиста.

Наразі у Польщі вже почали активно відслідковувати російські фейки та поширювати цілі підбірки. Так, Урядовий центр безпеки починає викладати щотижневі звіти з наративами, які пощирює кремлівська пропаганда. Пропутінські наративи, за інформацію польського центру, покликані маніпулювати фактами та виправдовувати “неспровокований звіриний напад Росії на Україну”.



Поляки роблять підбірки кремлівської пропаганди

Так, російська пропаганда в Польщі останнім часом зробила акцент на смерті дезертира Еміля Чечка, що це ніби мала бути «операція польських спецслужб».

Нагадаємо, що 25-річний польський солдат Еміль Чечко, який наприкінці 2021 року втік до Білорусі і попросив про надання політичного притулку, знайдений мертвим за місцем свого проживання у Мінську, пише Zaxid.net.

Про смерть польського дезертира повідомили 17 березня у слідчому комітеті Білорусі. Там розповіли, що до правоохоронних органів надійшло повідомлення про те, що виявили повішеним Чечка за місцем проживання у столиці Білорусі.

У Польщі проти Чечка порушили кримінальну справу за дезертирство. У зв'язку з інцидентом було звільнено його командирів.

Польські ЗМІ писали, що польські військові спецслужби припускають, що Еміль Чечко міг певний час шпигувати на користь Мінська або бути інформатором агента білоруських спецслужб. Чечко служив в 11 Мазурському артилерійському полку 16 Поморської механізованої дивізії.

Крім того, повідомлялося, що чоловік мав проблеми із законом та був визнаний судом першої інстанції у Польщі винним у побитті та катуванні власної матері

Також серед фальшивих наративів були фейки про те, що «поблизу польського кордону відбуваються масові напади на українок».

Постійно поширюється маніпуляція, що «поляки хочуть взяти під контроль Львів та Західну Україну». Також серед останніх фейків: «Польща незаконно приймає українців – це не біженці, а переселенці» та біженці з України стануть «рабами» у Польщі.

Всю цю дезінформацію спростовують у польському Урядовому центрі безпеки.

Чеські ЗМІ також повідомляють про активність російської пропаганди в країні, націленої проти українських біженців від війни. Чехія призупинила дію деяких доменів дезінформаційних сайтів, які поширюють російську пропаганду в країні. Однак фейки та маніпуляції перейшли у соціальні мережі, особливо в додаток Telegram. Поширюються наративи проти біженців. За словами експертів на яких посилається видання zpravy.aktualne.cz, медійні російські операції в Чехії проходять за допомогою людей, пов’язаних з Російським домом у Празі.



В Чехії пропаганду поширюють за допомогою російського посольства

Найчастішими наративами в соціальних мережах є переважно неправдиві повідомлення про прийом біженців від війни в Чехії та надання гуманітарної допомоги.

«Твердження про те, що біженці в основному з Африки, у минулому. Зараз почали стверджувати, що біженці не цінують чеську допомогу, марнують їжу, є проблемними та приносять заразні хвороби”, - пишуть у чеських медіа.

Також кремлівська пропаганда у Чехії використовує розсилку електронною поштою. Ця технологія націлена на похилих людей, які не користуються соціальними мережами. Меседжі, які поширюють, зосереджені на висміюванні чеської армії та НАТО.

А в Греції місцеве видання зафіксували, як російський прихильник і провідний медіа-діяч намагався очорнити Естонію.

Грецький медійник поширює кремлівську пропаганду

Ефтіміос «Макіс» Тріантафілопулос, журналіст, видавець і телеведучий, заявив у серії твітів, повідомляє сайт Propastop, що Естонія є «фашистською» державою, яка регулярно пригнічує російську меншість в Естонії, Наприклад, забороняючи використання російської мовою або заборонивши російськомовним голосувати. Саме подібні аргументи використовувала РФ для виправдання свого широкомасштабного військового вторгнення в Україну, яке почалося трохи більше місяця тому.

Цей медійник неодноразово підтримував кремлівський наратив у своїх заявах про війну в Україні.

Грецький сайт Propastor активно працює саме на виявленні фейків та їх спростуванні. Варто відзначити, що за останній час багато країн ЄС активізували свою роботу направлену на виявлення та спростування фейків та кремлівських наративів.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую