ye-logo.v1.2

Ракетний удар по вокзалу Краматорська: як «перевзувалася» російська пропаганда

Суспільство 6417
Сьогодні, 8 квітня, збройні сили рф здійснили ракетні удари по залізничному вокзалу Краматорска
Сьогодні, 8 квітня, збройні сили рф здійснили ракетні удари по залізничному вокзалу Краматорска. Фото: фото з телеграм-каналу Павла Кириленка, голови Донецької ОВА

Кремлівська пропаганда використовує методи часів катастрофи малайзійського боїнга.

У Краматорську після ракетного удару російських окупантів по залізничному вокзалу, який вони завдали сьогодні, 8 квітня, – десятки загиблих та понад сотня поранених людей. А у мережі ботоферми окупантів починають «перевзуватися» за сценарієм, який вже використовували під час трагедії малайзійського боїнга.

Катастрофа малайзійського «Боїнга-777» у 2014-му над Донеччиною - була однією з найпоширеніших тем для фальсифікацій та фейків російською пропагандою проти України. Тоді, одразу після катастрофи, у пабліках сепаратистів активно публікували інформацію, що сили сепаратистів збили «літак ВСУ». А потім, коли стало відомо, що збитий іноземний «Боїнг», версії почали змінюватися шаленим каскадом.

Схожа ситуація й зараз, адже медійно росіянам потрібно було зменшити увагу до звірств їх солдат у Бучі та Бородянці, де зараз розбирають завали.

Тож, ще кілька днів тому, після атаки агресора на залізницю у Лозовій, в пабліках прихильники окупантів писали, у цьому контексті й про залізничні вузли у Слов’янську та Краматорську.





Скрін з соцмереж


Скрін з соцмереж

Скрін з соцмереж

Також ще вчора у російських пабліках можна було зустріти публікації, де мешканцям Донецької області рекомендують робити евакуацію не залізницею.

Незадовго до нанесення удару по Краматорську у телеграм-каналі "Типичный Донецк" о 10:25 з’явився запис запуску двох ракет. Там повідомлялося, що вони запущені з Шахтарська (окупована так звана територія ДНР). Це виявили адміни пабліка "Оперативний ЗСУ".


Скрін з соцмереж

В цей же час інформацію про удар по Краматорську, в якому звинуватили українських військових, запостили російські "РИА Новости", які при цьому використали сервіс для надсилання відкладених постів. Тобто саму новину зробили раніше.

Скрін з соцмереж

Перші пости у проросійських пабліках були зі змістом, що російські війська ніби-то вдарили по скупченню представників ВСУ.

Скрін з соцмереж

Скрін з соцмереж

Після того, як стало відомо про десятки загиблих цивільних осіб, пости почали прибирати,а зміст корегувати та звинувачувати у ракетному пострілі ВСУ.

Скрін з соцмереж

Також російська пропаганда намагається просувати тезу, що ракети “Точка-У” є лише в українських військах. Це не правда. Дійсно, офіційно російські війська кілька років тому відмовилися від використання комплексів “Точка-У” на користь “Іскандерів”. Однак, це не означає, що в них немає цих комплексів.

Скрін з соцмереж

Більше того, комплекси “Точка-У” фіксували у колонах на території Білорусі, а ще у березні військовий експерт Михайло Самусь зазначав, що росіяни знову почали використовувати “Точку-У”.

Про те, що ці комплекси росіяни використовують для звинувачення України ще на початку березня писали представники дослідної групи Conflict Intelligence Team.

Офіційно: за даними Генпрокуратури України, 8 квітня 2022 року, збройні сили рф з порушенням норм міжнародного гуманітарного права здійснили ракетні удари по залізничному вокзалу Краматорска.

На момент удару відбувалася евакуація населення, на вокзалі перебувало майже 4 тисячі цивільних осіб, серед яких більшість — жінки та діти.

Внаслідок ракетного удару по території залізничного вокзалу Краматорська Донецької області наразі відомо про загибель 39-ти людей, серед яких 4 дитини.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую