Гаряча тема:
- Війна
За новітніми технологіями: як лісівники вирощують сіянці ялин та сосен
Загалом уже посіяли 150 тисяч хвойних.
На Хмельниччині лісівники впроваджують новітні технології вирощування сіянців дерев. Саме зараз на Хмельницькому лісовому насіннєво-селекційному комплексі з вирощування сіянців триває процес посіву хвойних порід. Про це повідомляють в Держагенстві лісових ресурсів України.
Сіянці вирощують на першій в Україні автоматичній лінії точного висіву, яка встановлена в Славутському лісгоспі. В березні лісівники посіяли ялину, а наразі додали ще й сосну. Загалом уже засіяли 150 тисяч хвойних.
Цікаво, що така лінія автоматично висіває насіння в мультиплати. Посадковий матеріал накривають агроволокном і відправляють на поля дорощування, аби насінина проросла. Для сприятливого мікроклімату працює автоматичне зрошення. У спеціальних холодильних камерах для зберігання насіння і посадкового матеріалу підтримуються оптимальна вологість і температура.
Сіянці вирощують на першій в Україні автоматичній лінії точного висіву, яка встановлена в Славутському лісгоспі. Фото: Державне агентство лісових ресурсів України
Поля з сіянцями дорощування розташовані у Славутському та Ізяславському лісових господарствах. Їхня площа становить 5 тисяч квадратних метрів, де можна розмістити близько 1,5 мільйона сіянців. Цьогоріч у Ізяславському лісгоспі змонтують ще одне поле, де вирощуватимуть посадковий матеріал. А впродовж наступних трьох років на підприємстві планують створити ще три поля дорощування сіянців.
За словами лісівників, у 2022 році на Хмельниччині планують виростити 2 мільйони сіянців листяних та хвойних порід. А в перспективі хочуть наростити щорічні обсяги до 4 мільйонів. Адже лінія точного висіву досить високопродуктивна і на підприємстві можуть висівати в мультиплати понад 100 тисяч посадкових місць за зміну. Це дозволяє забезпечити високопродуктивними сіянцями усю Хмельниччину та сусідні області.
Читайте також: У лісництві на Хмельниччині розводять екзотичних птахів
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: