FacebookInstagramRSSTwitterViberTelegramYouTubeTelegramViberWhatsApp ФотоВідеоКількість переглядів
30 Червня, 2024

Вихідні на Великдень: чи йти на роботу 25 квітня

Цьогоріч після Великодня в українців не буде додаткового вихідного. Фото: ілюстративне автора

В умовах воєнного стану скасовується поняття святкових і неробочих днів.

Цієї неділі, 17 квітня, в Україні святкуватимуть Великдень за григоріанським календарем, а 24 квітня — за юліанським. Традиційно після останнього на понеділок припадає додатковий вихідний. Однак цей рік стане винятком через запровадження воєнного стану.

Згідно з чинним законодавством, якщо святковий день збігається зі суботою чи неділею, вихідний переноситься на наступний день. Проте це правило тимчасово скасовує прийнятий у березні Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

Таким чином на Великдень 24 квітня буде вихідним, бо це неділя. А у понеділок, 25 квітня, усім українцям доведеться йти на роботу. Роботодавець не може на свій розсуд залишити його вихідним, адже таке право не передбачене чинним законодавством. Взагалі під час воєнного стану скасовуються поняття святкових і неробочих днів.

Нагадаємо, що новий закон передбачає й інші тимчасові новації. Наприклад, в умовах воєнного стану тривалість робочого тижня за потреби можуть продовжити до 60 годин. Тривалість щотижневого безперервного відпочинку може бути скорочена до 24 годин. Щоправда, п’ятиденний або шестиденний робочий тиждень роботодавець може встановлювати лише за рішенням військового командування та військової адміністрації.

Щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам на 24 календарні дні. Однак роботодавець може відмовити працівнику в наданні будь-якої відпустки, якщо він залучений до робіт на об’єктах критичної інфраструктури. Це правило не стосується лише відпусток у зв’язку з вагітністю та пологами й відпусток для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Читайте також: Три громади на Хмельниччині вийшли зі складу УПЦ Московського патріархату