ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Сад сакур у Хмельницькому – біля ХНУ висадили близько сотні рослин

Суспільство 2939
На місці сорока старих кленів з
На місці сорока старих кленів з'явилося понад півтори сотні свіжих насаджень. Фото: автора

Тепер алеї перед навчальним закладом щовесни квітуватимуть яскравими барвами.

На території Хмельницького національного університету висадили новий сад. Замість старих кленів перед навчальним закладом квітуватимуть алеї сакур, райських яблунь та різних розоцвітів. За два дні посадили 95 рослин, ще 65 рослин заклали минулої осені.

Як розповіла доцентка кафедри екології та біологічної освіти ХНУ Людмила Казімірова, в нинішніх умовах прооєкт набув нових якостей. Тепер це буде сад Перемоги. Змінили й акценти в насадженнях, додавши більше червоних кольорів.

«Оскільки цього року університет святкує 60-річчя, торік було прийняте рішення оновити територію закладу. Клени, які зростали більше сорока років на території партерної частини нашого університету, були своєрідною візитівкою. Проте вони дожили свого біологічного віку. Ми констатували їх біологічну непридатність. Вирішили замінити їх саме сакурами, декоративними сортами яблуні та різними розоцвітами. Аби територія університету квітла навесні яскравими буйними фарбами». – зазначає доцента.

Рослини розпочали оновлювати торік.

Перед університетом засадили шість різновидностей сакури. Сьомий вид – курильська вишня росте перед корпусом багато років. Основну частину рослин посадили в землю два дні тому. Символічно, що в масовій посадці сакур взяли участь, крім викладачів і студентстів ХНУ, учасники російсько-української війни та переселенці.

«Це був мікс людей. Долучився наш легендарний восьмий полк, нацполіція. Були переселенці, які живуть в нашому місті. Люди дізналися про подію в соцмережах, прийшли з дітьми. Це була символічна акція не лише для університету, а й для міста. Для нас це було важливо. Є співробітники університету, які вже воювали, є такі, які зараз воюють. Ми хотіли, аби дерева висадили учасники та ветерани теперішньої війни», - додає Людмила Казімірова.

Гроші на саджанці збирали студенти, викладачі, випускники університету, допомогли також спонсори.

Сад Перемоги завершили закладати. Окремим частинам засадженої території надали символізму. Сьогодні студенти засаджували ділянку, яку в університеті умовно назвали «Маріуполь». Адже це місто стало одним із символів війни, яка зараз триває.

«Є також інші символи, які народились під час цієї фази війни. Тепер у нас є композиція рослин, яка означає фразу, куди треба йти російському кораблю», - додає доцентка.

Курильська сакура біля ХНУ вже розпустила цвіт.

«Переможний» сад почне розпускати перші квіти вже цього року. Але за правилами садівництва, деревцям не дадуть потужно квітувати, аби рослина гарно прижилася. Тим часом курильська сакура, яка давно росте на території ХНУ, саме починає квітувати.

Сьогодні решту дерев висадили студенти та співробітники закладу.

Новим насадженням надали символізму.

Тут з'явилася ділянка в пам'ять про трагічні події в Маріуполі.

Напередодні рослини допомагали висаджувати військовослужбовці.

Тепер сад Перемоги щовесни квітуватиме у Хмельницькому.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую