ye-logo.v1.2

Від зупинки серця до хімічних атак: у Хмельницькому навчають, як діяти в надзвичайних ситуаціях

Суспільство 1796
У Хмельницькому проводять навчальні тренінги з надання першої медичної допомоги
У Хмельницькому проводять навчальні тренінги з надання першої медичної допомоги. Фото: автора

На заняття приходять як переселенці, так і місцеві жителі.

Волонтери організували у Хмельницькому навчальні тренінги з надання першої медичної допомоги для цивільного населення. У співпраці з волонтерським об'єднанням «Захист» викладачі Хмельницького базового медичного фахового коледжу навчають усіх охочих, як діяти при надзвичайних ситуаціях.

На заняття приходять як переселенці, так і місцеві жителі. Як зупинити кровотечу, як діяти при утрудненому диханні чи хімічній атаці — такі теми розглядають на курсі, аби люди могли допомогти собі та іншим у разі небезпеки.

«Орієнтир на таких заняттях — як діяти в умовах військового стану та в місцях, де спокійно. Коли ти знаєш, що потрібно робити — це 50% твого захисту і 50% твого спокою. Бувають такі ситуації, коли можна врятувати людину, а не знають як. Навіть елементарно», — пояснює Олена Мельник, викладачка Хмельницького базового медичного фахового коледжу.

Заняття проводять безкоштовно в Центрі соціально-психологічної адаптації Соціального простору «Захист» на вулиці Проскурівській 21/31. Про медичну допомогу розповідають тричі на тиждень: у понеділок, середу та п'ятницю. Теми обирають за побажанням слухачів.

«Розповідаємо, як поводитися при обстрілах. Адже є різна зброя. Може бути фосфорне отруєння, може бути хлор, а може бути аміак. Якщо задіяний хлор, треба вести себе по одному, а при аміаці — навпаки. А паніка — ось основний ворог. Тому люди приходять, вони хочуть знати, як поводитися. У нас щоразу інші теми. Ми запитуємо наприкінці заняття, що вони хочуть почути», — додає Олена Мельник.

За її словами, заняття з меддопомоги відвідують здебільшого люди старшого віку. Є слухачі, які не пропускають жодної лекції.

Волонтери також проводять заняття з української мови та історії України, є й психологічні групи і малювання для дітей.

Більше про роботу Центру соціально-психологічної адаптації можна дізнатися тут.

Нагадаємо, на Хмельниччині понад 57 тисяч переселенців зареєструвалося для отримання допомоги.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую