ye-logo.v1.2

Сади перемоги й повернення українців до роботи: про що говорять результати нового опитування

Суспільство 2556
Спостерігається поступове зростання кількості українців, які повертаються до роботи
Спостерігається поступове зростання кількості українців, які повертаються до роботи. Фото: ілюстративне pixabay.com

Приблизно 59 відсотків громадян, які мали до війни роботу, продовжують працювати.

Вчора, 28 квітня, Соціологічна група «Рейтинг» оприлюднила результати дев’ятого загальнонаціонального опитування. Нове дослідження стосується соціально-економічних проблем країни в умовах війни. Воно вказує на те, що українці поступово повертаються до власних робіт. Крім того, більшість респондентів планують саджати городи для забезпечення особистої продовольчої безпеки.

За інформацією групи «Рейтинг», опитування проходило в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій. Впродовж 26 квітня дослідники дізналися думку в тисячі людей різних категорій населення. Похибка не перевищує 3,1 відсотка, тому отримані результати відповідають загальним настроям громадян.

Про повернення додому

Через війну 20% дорослого населення змушені були змінити місце проживання. Цей показник залишається сталим з березня. Найбільше вимушених переселенців серед жителів східних регіонів і молоді.

Також з початку квітня дещо зменшилася кількість охочих найближчим часом повернутися дому — з 29% до 22%. Натомість побільшало людей, які хотіли б повернутися, але трохи пізніше — з 24% до 31%. Лише після завершення війни повернутися хочуть 43% респондентів.

Через російську агресію 20 відсотків опитаних були змушені змінити місце проживання. Інфографіка: Соціологічної групи «Рейтинг»

Через російську агресію 20 відсотків опитаних були змушені змінити місце проживання. Інфографіка: Соціологічної групи «Рейтинг»

Робота під час війни

Нині спостерігається поступове зростання кількості українців, які повертаються до роботи. Серед тих, хто мав роботу до війни, продовжують працювати 59% громадян. Для порівняння, у березні таких було 46%. Зокрема, зросла кількість людей, які працюють у звичному режимі, частково або віддалено. Поступове відновлення зайнятості спостерігається у центрі, на півдні та сході. Натомість на заході з початку квітня ситуація стабілізувалася.

Водночас 39% з тих, хто мав роботу до війни, досі її не мають. Половина з них вірить, що зможе повернутися на попереднє місце праці. Протилежної думки дотримуєтеся 40% опитаних. Переважно це жителі сіл, люд старшого віку та жінки.

Серед тих, хто мав роботу до війни, продовжують працювати 59% громадян. Інфографіка: Соціологічної групи «Рейтинг»

Серед тих, хто мав роботу до війни, продовжують працювати 59% громадян. Інфографіка: Соціологічної групи «Рейтинг»

«Важливо, що дві третини респондентів, які втратили роботу внаслідок війни, готові змінити місце роботи. 58% опитаних не проти перекваліфікуватися на іншу професію, а 49% — готові працювати в іншому регіоні країни. Найбільше тих, хто готовий змінити свій фах і місце роботи серед мешканців східних регіонів», — зазначили представники групи «Рейтинг».

Сади перемоги, або Важливість власної городини

В Україні стартувала кампанія «Сади перемоги». Уряд закликає громадян ефективно використовувати земельні ділянки й висаджувати городину. Це необхідно для запобігання можливої непродовольчої кризи під час війни. Результати опитування показали, що 55% людей чули про цю ініціативу. З-поміж них 82% ставляться до неї позитивно.

Загалом 56% опитаних зазначили, що мають земельну ділянку і цьогоріч планують садити город. Ще 9% — не мають власної землі, але також планують садити у родичів або знайомих. Лише 8% зазначили, що мають город, але садити нічого не будуть. Ще чверть — не мають ділянки.

Загалом більшість опитаних планують саджати городину. Інфографіка: Соціологічної групи «Рейтинг»

Загалом більшість опитаних планують саджати городину. Інфографіка: Соціологічної групи «Рейтинг»

Читайте також: Хмельницьким ринкам не доведеться платити земельний податок — Симчишин

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую