ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Російські хакери можуть активізуватися 9 травня: поради, як вберегтися від кіберзлочинців

Суспільство 1178
Зазвичай російські хакери активізуються напередодні й під час свят
Зазвичай російські хакери активізуються напередодні й під час свят. Фото: ілюстративне pixabay.com

У зоні ризику не лише держслужбовці, а й звичайні інтернет-користувачі.

З огляду на любов російських окупантів до символізму, 9 травня зростає рівень різноманітних загроз. Зокрема, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації попереджають про можливе посилення хакерських атак. Їх жертвою може стати кожен громадянин. Тож співробітники Держспецзв’язку підготували низку порад, які допоможуть вберегти свій комп’ютер і смартфон.

За їх словами, зазвичай напередодні й під час свят у російських хакерів — загострення. Вони використовують такі періоди для посилення кібератак. Зламані ними смартфон або комп’ютер теж є знаряддями вбивства. Щоправда, з відтермінованим у часі ефектом. Кіберзлочинці можуть вкрасти гроші, доступ до акаунтів і шантажувати користувачів. Тому в зоні ризику не лише держслужбовці й об’єкти критичної інфраструктури, а й усі громадяни.

Поради, які допоможуть вберегтися від російських хакерів

Порада №1. Змініть пароль у всіх важливих сервісах: електронній пошті, месенджері, на своєму смартфоні. Зробіть це зараз. Для входу в кожен сервіс і поштову скриньку має бути окремий пароль.

Порада №2. Перевірте в налаштуваннях безпеки браузера, чи були скомпрометовані ваші паролі. Наприклад, у «Google Chrome» варто перейти в Налаштуваннях у «Приватність та безпека». Негайно замініть скомпрометовані та визначені як слабкі паролі.

Порада №3. Використовуйте генератор паролів. Наприклад, він є на сайті Кіберполіції: cyberpolice.gov.ua/generate-password

Порада №4. Заведіть собі окрему пошту, яку залишатимете «для розсилань» та інших повідомлень. Не використовуйте цієї пошти для реєстрації акаунтів у соцмережах та інших чутливих сервісах, що містять приватну інформацію.

Порада №5. Видаліть всі зламані програми. Особливо, якщо вони були завантажені з російських сайтів, торентів тощо

Порада №6. Встановіть двофакторну аутентифікацію в месенджерах, пошті, інших сервісах, щоб знати, коли хтось намагатиметься зайти у ваш акаунт.

Порада №7. Не відкривайте повідомлення від незнайомців, не переходьте за посиланнями, не пересилайте іншим посилання від незнайомців, що містять заклики до дії (перейти за посиланням, завантажити файл, надати номер картки, телефон, ввести пароль від пошти тощо).

Порада №8. Довіряйте лише перевіреним джерелам інформації. Зокрема, офіційним сайтам державних установ, місцевої влади, медіа та їхнім перевіреним акаунтам у соцмережах (перевірені мають спеціальну позначку синім кольором біля назви акаунту).

Порада №9. Не відкривайте листів на пошті про розіграші, виграші, державну допомогу та інші обіцянки чогось безплатного.

Порада №10. Пароль від ваших акаунтів, телефону, код від SIM-карти або банківської карти — це ваш особистий секрет. Не довіряйте їх нікому, не зберігайте у смартфоні. Якщо не можете запам’ятати, запишіть на папірці й нікому його не показуйте.

Порада №11. Якщо є можливість, використовуйте фізичні засоби захисту акаунтів — захищені носії з кваліфікованим електронним підписом (КЕП), безпарольну авторизацію тощо. Такі рішення є і в українських розробників.

Порада №12. Перевірте, на яких пристроях працюють ваші акаунти у соцмережах, пошта, месенджер. Це можна зробити в налаштуваннях безпеки та конфіденційності.

Порада №13. Встановіть антивірус (але не російський — авт.) на свій смартфон і комп’ютер. Проскануйте пристрій. Просто зараз. Не забудьте оновити його, коли він про це запитає.

Порада №14. Якщо є можливість, то встановлюйте оновлення програмне забезпечення на смартфон або комп’ютер щойно воно надходить.

Порада №15. Закрийте лазівки для ворога: видаліть російське програмне забезпечення просто зараз. Встановіть українське. Це не примха, а питання безпеки, адже російські сервіси збирають інформацію про українських користувачів. Що на що замінити, ви можете дізнатися на сайті: replace-ru-with-ua.com

Порада №16. Зробіть на зовнішній носій резервну копію важливої для вас інформації: документів, фотографій тощо. Не забувайте також робити резервні копії ваших смартфонів.

«Якщо вас зламали хакери, терміново повідомте про кібератаку. Для цього потрібно написати на електронну скриньку кіберполіції [email protected] чи урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події CERT-UA [email protected]», — зазначили співробітники Держспецзв’язку.

Читайте також: На Хмельниччині знешкодили російських диверсантів

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую