ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Скасування кредитних канікул і нові тарифи: що зміниться для українців з 1 червня

Суспільство 2507
З 1 червня в Україні підвищаться ціни на газ, а банки скасують кредитні канікули
З 1 червня в Україні підвищаться ціни на газ, а банки скасують кредитні канікули. Фото: ілюстративне abo.media

Більшість банків повертають старі відсотки за кредитними картками.

З 1 червня на українців чекають деякі зміни. Зокрема літо розпочнеться з нових умов кредитування, відключення певних послуг мобільного оператора та скасування безкоштовного проїзду в транспорті для українських біженців у країнах ЄС.

Про це повідомляється на сторінці Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Тарифи на комуналку

Від 1 червня «Нафтогаз» планує підвищити ціни на газ в понад три рази – до 29,392 тис. грн/тис. куб.м (з ПДВ). Це підвищення стосується підприємств теплової комунальної енергетики. Однак на тарифах для населення це не позначиться.

Вартість електроенергії для населення на період дії воєнного стану «заморозили», ціни залишаться без змін. Відповідно вони залишаться такими: 1,44 грн/кВт-год. при розмірі споживання до 250 кВт-годин та 1,68 грн/кВт-годину - при розмірі споживання понад 250 кВт-годин.

Тарифи на воду встановлять місцеві водоканали та затвердять у НКРЕКУ.

Нові умови банків

Ощадбанк, ПриватБанк та Monobank від 1 червня скасовують кредитні канікули.

У ПриватБанку повернуть «Оплату частинами» та інші програми, а також скасовують кредитні канікули. Це значить, що якщо клієнт "переступив" через пільговий період, щомісяця треба буде вносити обов'язковий платіж за кредитом. 

У Monobank від 1 червня 2022 року можна буде збільшити кредитний ліміт. При цьому пропонується підвищення ставки від 1,6% до 3,1%.

Закриття послуг від Київстар

Від 1 червня компанія Київстар закриває три популярні пакети послуг: «4G 10000 МБ», «Бонусні 1000» та «Бонусні 3000 МБ». Про це оператор додатково повідомить всіх клієнтів в смс.

Зміни для українських біженців в ЄС

З 1 червня платним буде проїзд у Німеччини, Польщі, Болгарії, Швейцарії та Чехії. Однак в Німеччині, Чехії та Польщі переселенці зможуть купити проїзний на місяць за зниженою ціною. 

Наприклад, у Чехії проїзд будь-яким видом транспорту коштуватиме 7 євро. У Польщі від 1 червня 2022 року українці зможуть безкоштовно їздити лише на деяких маршрутах. Зокрема, з польських міст Дорогуськ, Хелм, Грубешів, Люблін, Загуж, Перемишль, Ряшів, Ярослав.

В Німеччині придбати квиток на всі види громадського транспорту та в регіональних поїздах можна буде за 9 євро.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую