ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Верховна Рада затвердила нове державне свято в Україні

Суспільство 2367
28 липня в Україні буде нове державне свято - День державності
28 липня в Україні буде нове державне свято - День державності. Фото: ілюстративне bigkyiv.com.ua

День Української державності відзначатимемо 28 липня.

Верховна Рада 31 травня ухвалила закон, який передбачає встановлення 28 липня святковим днем – Днем державності України. Про це повідомляє Укрінформ.

Очікується, що закон сприятиме утвердженню спадкоємності українського державотворення, захисту національних інтересів України, збереженню історичної справедливості та нівелюванню фейкових наративів з боку російської федерації як держави-агресора щодо історичних аспектів українського державотворення.

Документ набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Також зазначається, що про заснування нового свята – Дня української державності, яке відзначатиметься у День хрещення Русі-України, президент Володимир Зеленський оголосив 24 серпня 2021 року, у 30-ту річницю Незалежності України.

25 серпня глава держави вніс до парламенту законопроєкт №5864 щодо встановлення Дня української державності. Він визначив його як невідкладний, проте Верховна Рада підтримала цю ідею вже в розпал війни, яку розпочала проти України Росія.

Нагадаємо, щорічно 28-го липня, у день Святого Володимира, відзначають День Хрещення Київської Русі — України. Це державне свято, встановлене президентом у 2008 році, й означає спадкоємність тисячолітньої історії України, нації та держави.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую