ye-logo.v1.2

На Хмельниччині в селі демонтували погруддя Ватутіна

Суспільство 2406
Історики зазначають, що у відповідь вбивство Ватутіна радянська влада почала масове засудження до розстрілу полонених вояків УПА
Історики зазначають, що у відповідь вбивство Ватутіна радянська влада почала масове засудження до розстрілу полонених вояків УПА. Фото: зі сторінки «Декомунізація. Україна» у фейсбуці

Воно було встановлене в селі Капустяни Новоушицької територіальної громади.

На Хмельниччині тривають декомунізаційні процеси. У громадах знімають радянську символіку та монументи діячам, пов’язаним з комуністичним режимом, перейменовують вулиці, названі на їх честь.

Днями «декомунізували» ще один пам’ятник діячеві комуністичного режиму – демонтували погруддя генералу Миколи Ватутіна. Воно було встановлене в селі Капустяни Новоушицької територіальної громади Кам’янець-Подільського району. Про це повідомив Вадим Поздняков на сторінці громадської організації «Декомунізація. Україна».

Додамо, що за радянських часів в Капустянах була розташована центральна садиба рільничої бригади колгоспу імені Ватутіна. Тож очевидно погруддя встановили саме тоді. У 2014 році у селі перейменували вулицю Ватутіна на вулицю Тараса Шевченка.

Довідково: Микола Ватутін – радянський воєначальник. На початку 1920-х років брав участь у встановленні радянської влади на території України та був активним учасником у війні проти армії Української Народної республіки.

Під час Другої світової війни – один з керівників генерального штабу червоної армії. Наприкінці лютого 1944 року Ватутін дорогою до Славути потрапив під обстріл засідки воїнів УПА, де зазнав поранення. У квітні він помер у київському військовому шпиталі.

Історики зазначають, що у відповідь на фактично вбивство Ватутіна радянська влада почала масове засудження до розстрілу полонених вояків УПА.

У своїх спогадах, надрукованих у книзі «За східнім обрієм (Спомини про пережите)», український дисидент, воїн УПА Данило Шумук, який в той період очікував суду в Рівненській тюрмі за участь в українському повстанському русі, згадує: «Рівенська тюрма була тоді набита арештованими за націоналізм. У ті часи Військовий трибунал щоденно судив по 20-25 чоловік за участь у націоналістичному русі. «…» Після убивства Ватутіна, до розстрілу засуджували масово. У підвалі тюрми завжди сиділо засуджених на смерть біля трьохсот чоловік»

Після проголошення Незалежності України в 1991 році та з початком побудови українцями своєї історіографії багато українських істориків переглянули офіційну російську версію історичної ролі Ватутіна в подіях XX століття на території України. Як стверджує український історик Володимир Сергійчук «… він кидав сотні людей беззбройними під німецькі танки. Особливо на території України. І тільки завдяки гарматному м'ясу такі генерали як Ватутін вигравали битви. Це велика трагедія народу».

Читайте також: Пам’ятник Островському в Шепетівці можуть демонтувати: що для цього потрібно

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую