ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Дітям, які потребують підтримки, влаштували велопробіг околицями Хмельницького

Суспільство 724
У центрі адаптації перебувають діти, які  опинились в складних життєвих обставинах
У центрі адаптації перебувають діти, які опинились в складних життєвих обставинах. Фото: автора

Дітвору розважали волонтери і поліцейські.

Для дітей, які позбавлені батьківського піклування, у Хмельницькому сьогодні провели незвичний велопробіг. Дітвора у компанії волонтерів та поліцейських прокаталася околицями міста, а потім разом влаштували пікнік біля озера. Цього разу виїзд був експериментальний, однак у майбутньому схожі події планують робити регулярно.

Велопробіг організували для підопічних центру соціально-психологічної адаптації дітей «Подолянчик», що у мікрорайоні Ружична. Саме там мешкають дітлахи, які з певних причини опинилися у складних життєвих умовах. Тут дітям допомагають адаптуватися до життя та навчають дивитися на світ по-новому.

Велоспорт у закладі активно розвивають другий рік. За цей час завдяки небайдужості благодійників та підтримці держустанов вдалося зібрати невеликий велопарк. Тепер діти по черзі мають змогу кататися на двоколісних. Як зазначають у центрі реабілітації, таким чином вихованці і здоров’я підтримують, і навчаються поваги один до одного, і звикають до порядку.

Тут діти можуть перебувати від 3 до 9 місяців.

Як розповідає директор центру Вадим Гаврішко, нині в їхньому закладі, крім дітлахів з Хмельниччини, перебувають також евакуйовані діти зі сходу України.

«У нас є вихователі, психологи, які щодня працюють з дітьми. А сьогоднішній захід – це теж частина їхньої реабілітації. Дітям не так важливі матеріальні речі. Вони хочуть спілкування, хочуть проводити час з людьми, відчувати підтримку та турботу, – говорить очільник закладу. - Кілька днів тому волонтери запропонували зробити велопробіг. І от ми домовились, що сьогодні буде виїзд».

Влаштували велопробіг активісти волонтерського об’єднання «Захист» разом з обласною службою у справах дітей. Раніше волонтери подарували в дитячий центр кілька велосипедів. А сьогодні, щоб прокаталися разом з малечею, привезли ще й свої двоколісні. Запросили у компанію також патрульних і ювенальних поліцейських.

Волонтерів, які приїхали на зустріч, діти одразу ж впізнали.

Нині у центрі адаптації мешкає також троє дітей-переселенців.

«Я беру участь в проєкті із захисту дітей, які прибувають до нас з інших областей. З’ясували, що можемо провести такий захід. Звернулися у нашу волонтерську організацію, щоб хлопці допомогли з велосипедами. Тепер організовуємо дитячий виїзд до озера, де влаштуємо міні-пікнік. Дуже хотілось би регулярно подібне проводити. Це у нас пробний виїзд, побачимо, як краще робити. І потім влітку будемо подібні виїзди проводити», - розповідає волонтерка Ірина Столярчук.

Гуртом проїхали кілька кілометрів.

Під час велопробігу дітлахам влаштували пікнік.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую