ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Заборона на виїзд з місця проживання: Генштаб скасував резонансний документ

Суспільство 938
Валерій Залужний переконує, що вже скасований документ не мав обмежувати права й свободи українців
Валерій Залужний переконує, що вже скасований документ не мав обмежувати права й свободи українців. Фото: ілюстративне з фейсбуку Міноборони

Замість нього мають розробити новий порядок, який не викликатиме невдоволення громадян.

Сьогодні, 6 липня, Генеральний штаб вирішив скасувати порядок надання дозволів виїзд військовозобов’язаних за межі місць проживання. Хоча документ стосувався внутрішньої роботи територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (колишній військкомат), він викликав низку маніпуляцій. Про це розповів Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний.

«Цей документ від початку стосувався винятково внутрішньої роботи ТЦК та СП і не створював зобов’язань, обмежень прав і свобод громадян України. Проте його поява у мережі спричинила численні маніпуляції, різночитання і навіть незаконні дії з перешкоджання переміщенню громадян. Це стало підставою для дискредитації Збройних Сил України та військово-політичного керівництва держави», — заявив Валерій Залужний після засідання Ставки Верховного Головнокомандувача ЗСУ.

Щоб запобігти подальшим маніпуляціям, начальник Генштабу генерал-лейтенант Сергій Шаптала скасував дію цього порядку й відправив на доопрацювання.

Як пояснює Валерій Залужний, оновлений документ буде розроблено на основі змін до законів України та підзаконних нормативно-правових актів, які регулюють переміщення громадян в умовах воєнного стану. Наявна законодавча база не враховує реалій сьогодення та не забезпечує ефективних мобілізаційних механізмів.

Нагадаємо, заборона призовникам, військовозобов’язаним і резервістам у воєнний час виїжджати з місця проживання без дозволу керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки (колишній військкомат) — не нова. Вона передбачена законом «Про військовий обов’язок і військову службу», прийнятому ще у 1992 році. Однак вона не діяла через відсутність порядку видачі дозволів.

Саме його затвердження викликало жваві обговорення та невдоволення деяких громадян. Не допомогли не завжди вдалі спроби посадовців пояснити людям, що ніяких реальних обмежень пересування громадян поки ніхто не запроваджував.

На ситуацію відреагував навіть Володимир Зеленський, який попросив Генштаб без нього не ухвалювати подібні рішення.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую