ye-logo.v1.2

«Кожен має вкласти свій пазл для перемоги»: як київські підприємиці волонтерять на Хмельниччині

Суспільство 3732
Дівчата налагодили постачання гуманітарної допомоги з Польщі та Данії
Дівчата налагодили постачання гуманітарної допомоги з Польщі та Данії. Фото: надані волонтерками

Жінки створили благодійний фонд і тепер допомагають сім’ям з дітьми, що постраждали від війни.

Ірина Бенько та Євгенія Кандиба мають спільний бізнес в Києві. Сім років тому вони створили консалтингове агентство і з тих пір надають юридичні та бухгалтерські послуги українському бізнесу. Через війну в лютому партнеркам довелося залишили столицю. Рятуючи від небезпеки своїх дітей, вони поїхали на Хмельниччину в рідне місто Ірини. Тепер жінки тимчасово мешкають у Городку, а весь свій час присвячують волонтерству.

Підприємиці налагодили співпрацю з закордонними фондами, створили благодійну організацію «КК Фундація» та допомагають сім’ям з дітьми, які покинули рідні домівки через бойові дії. Цій справі віддають всі свої сили, адже впевнені: кожен українець має зробити вклад, щоб наблизити перемогу. За словами волонтерок, своїм прикладом прагнуть показати людям, що не потрібно стояти на місці й чекати, поки інші все зроблять.

«Перший тиждень війни у нас, як і у всіх, був сильний стрес, шок. Потім вирішили, що не будемо стояти осторонь, що хочемо бути корисними. Ми маємо надійний тил в Києві. В нашому штаті є 15 спеціалістів, які продовжили займатися справами компанії, а ми присвятили себе волонтерству», - говорить Ірина Бенько.

Дівчата здійснюють свою волонтерську діяльність з Городка.

Жінки зізнаються, що і раніше думали над соціальною складовою бізнесу, але не могли визначитись з напрямком діяльності. Війна ж швидко розставила все на свої місця.

«Спочатку ми випікали печиво і робили консервації, які потім відправляли на фронт. Для цього купляли свиней, з них готували тушонки. До роботи активно залучали наші родини. Процес йшов і спрацювало «правило п’яти рукостискань». Наші родичі, які теж займаються підприємництвом, зв’язалися з нами. Розповіли, що в них є бізнес-партнери з Польщі, які хочуть допомогти. Так ми організували доставку гуманітарної допомоги в Городок», - додає Ірина.

Зосередилися жінки на підтримці сімей-переселенців і незахищених верств населення в Хмельницькій області. Основний їх пріоритет – сім’ї з дітьми, бо переконані, що незалежно від ситуації, яка складається навколо, в кожної дитини має бути дитинство та щасливі моменти.

Для дітей-переселенців волонтерки періодично організовують свята і розваги.

«Ми їздимо в гуртожитки, школи, де розміщаються переселенці. Привозимо їм необхідні речі, діткам організовуємо свята. Допомагали людям з мого рідного міста Краматорськ, організовували їм житло. Підтримали багатьох переселенців з Донеччини, Луганщини, Херсонщини, - перераховує Євгенія. - Про нас дізнавалися все більше людей, які нам повідомляли, де в області ще є сім’ї переселенців, що потребують допомоги. Так потрапили на хутір біля Летичева, де оселилися багатодітні родини з Херсона. Ми організували транспорт і доставили їм одяг, харчування, побутову хімію».

Партнерки створили в соцмережах сторінку свого благодійного фонду, де висвітлюють діяльність. Так до них напряму почали звертатися за допомогою. Люди діляться з волонтерками пережитими історіями, розповідають про себе та зазначають, чого потребують.

Для прикладу згадують про молоду сім’ю з Донеччини. Жінку 23-го лютого виписали з пологового, а наступного дня почалася війна. Вони жили з новонародженою дитиною в бомбосховищі. Виїхали звідти лише через кілька місяців. Зараз це найменший мешканець Лісоводського гуртожитку, де мешкають переселенці.

«Ми підходимо індивідуально під потреби сімей. Підбираємо необхідні розміри одягу для кожної дитини. Намагаємося проявляти турботу до кожного. Робимо точкову доставку поштою пакунків для переселенців по всій України. Потім люди нам присилають повідомлення з подяками. Це такі чуттєві слова», - додає Євгенія Кандиба.

Намагаються допомагати також незахищеним верствам населення.

Відвідують притулки та будинки для престарілих.

Основний напрям їх роботи – гуманітарна допомога, яку надсилають донори з Польщі та Данії. Це одяг, дитяче харчування, підгузки. Разом з тим від людей був постійний запит на побутову хімію. Тому волонтери оголошували збір грошей, щоб закупити необхідні засоби. Тепер їх діяльністю зацікавився столичний благодійний фонд, який вже відвантажив організації партію хімії.

Щоб допомогти якомога більшій кількості людей, які того потребують, Ірина та Євгенія вирішили організовувати благодійні ярмарки. Перший провели кілька тижнів тому просто посеред домашнього подвір’я. Там безкоштовно роздавали переселенцям речі різних сезонів, нижню білизну, взуття, харчі, побутову хімію. За день у себе прийняли близько чотирьох сотень гостей. Кажуть, що самі не очікували такого напливу людей, але змогли забезпечити кожного, хто звернувся.

«Ми дали оголошення в телеграм-каналі міської ради. Були також повідомлення в інших телеграм-каналах. За день до ярмарку їздили в Лісоводи, де багато переселенців з дітьми перебуває. Там проводили дитяче свято і оголосили, що буде ярмарок, - розповідає Ірина. – До нас дуже багато людей прийшло. Ми за день тоді навіть не згадали, що треба поїсти чи попити. Мій чоловік приніс молочні коктейлі і сказав: «Випийте, будь ласка, бо ви тут зараз впадете». Це був дуже насичений день і емоційно заряджений».

Ірина та Євгенія з засновниками та волонтерами Київського БФ «Фонд Союзників Світу».

Тепер волонтерки готуються до наступного благодійного ярмарку, який планують зробити ще масштабнішим. Залучившись підтримкою благодійного фонду зі столиці, цього разу ярмарок розгорнуть вже в місті. Зараз визначаються з конкретною локацією і узгоджують дату його проведення. У планах – до кінця літа влаштувати ще два таких ярмарки.

На питання, де беруть сили, щоб продовжувати активно волонтерити, жінки відповідають: у фідбеку від людей. Закриваючи елементарні потреби тих, хто постраждав від війни, вони отримують щиру подяку. Завдяки цьому мають натхнення й далі бути корисними.

«Ми на своєму прикладі хочемо показати якомога більшій кількості людей, що не потрібно стояти на місці. Кожна людина може докласти зусиль і робити щось для перемоги сьогодні. Не чекати завтра, не чекати, що хтось це зробить замість нас. Кожен повинен вкласти свій пазлик в загальну картину, щоб пришвидшити перемогу», - вважають Ірина та Євгенія.

Запити про отримання допомоги можна надсилати волонтерам у Viber та Telegram. Контактні телефони: 097 951 0115 - Ірина, 093 701 3581 - Євгенія. Або в особисті повідомлення на сторінку @foundation.kk в інстаграмі.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую