ye-logo.v1.2

Українські біженці за кордоном: нові правила у Німеччині, виплати в Іспанії та Франції та використання водійських прав у ЄС

Суспільство 5471
Чергова зміна правил для біженців
Чергова зміна правил для біженців. Фото: ukrinform.com

Українці, мають варіанти отримати фінансову допомогу в Іспанії та Франції.

1 вересня на українських біженців очікують нові правила для перебування в Німеччині. Крім того, постійно змінюється ситуація і в інших країнах.

Зміни для біженців у Німеччині

Як пише основний сайт для українських біженців від війни за кордоном visitukraine.today, влада Німеччини опублікувала зміни до правил перебування українців, що тікають від війни, в Німеччині. Згідно з нововведеннями, з 1 вересня Німеччина розпочне облік безвізових днів перебування на території краіни.

До 31 серпня українцям дозволено перебувати в Німеччині незалежно від використання безвізу чи депортації, проте, ті, хто на момент 1 вересня матимуть вичерпании безвіз повинні будуть або покинути країну на 90 днів, або мати реєстрацію тимчасового захисту, щоб продовжувати перебувати в Німеччині на легальних основах. Відповідно, особи безвізове перебування яких закінчується до або 31 серпня, повинні оформити тимчасовий захист в Німеччині до 1 вересня. Громадяни, безвізове перебування яких в Німеччині закінчиться у проміжку з 1 вересня до 1 грудня, так само повинні подати заявку на реєстрацію за 24 параграфом.

Для цього потрібно своєчасно подати заяву до місцевих органів влади. Після подання заяви цей статус «проживання дозволено» залишається в силі до того часу, поки не буде ухвалено рішення – навіть після 31 серпня 2022 року.
Актуальну інформацію українською мовою можна знайти на веб-сторінках Федерального міністерства закордонних справ та Федерального міністерства внутрішніх справ і комплексного територіального розвитку .

Допомога у Франції

Французький Фонд допомоги сім'ям (CAF) надає українським переселенцям фінансову допомогу. Українці, що проживають у Франції та оформили там “тимчасовии захист”, можуть отримати гроші на оренду житла або на навчання дітей.

Фінансова допомога є кількох типів, виплати можуть надавати на часткову компенсацію вартості оренди житла або на утримання неповнолітніх дітей у багатодітних родинах.

Так, Фонд повертає частину витрачених на оренду грошей українським сім'ям, що винаймають житло у Франціі. Субсидію на житло можна отримувати протягом усього терміну проживання. Зазвичай гроші перераховують напряму власнику житла, а різницю орендар сплачує самостійно.

Розмір допомоги залежить від кількох факторів: вартості оренди, площі та типу житла, кількості та віку осіб, що проживають там, сімейного стану, заробітної плати орендаря.

Обчислити приблизну суму субсидії можна на сайті CAF. Вас попросять внести дані про ваше фінансове становище та орендоване житло.

Сервіс надасть відповідь, чи може людина розраховувати на фінансову допомогу та у якому розмірі. Якщо так, то треба зробити онлайн запит для отримання допомоги та створити обліковий запис на сайті фонду.

Для заповнення профілю варто підготувати такі документи: декларацію про доходи членів родини та сплату податків за останній рік, довідки про оренду, склад родини, банківські реквізити, копію дозволу на тимчасовии захист у Франції.

Родини з двома та більше дітьми також можуть претендувати на щомісячну фінансову допомогу. CAF покриє витрати на навчання та утримання дітей до 20 років. Це можуть бути витрати на навчальні заклади, одяг, харчування, відпочинок дітей тощо.

Розмір допомоги на дітей залежить від фінансового становища родини, кількості дітей та їхнього віку. Наприклад, для батьків із низьким рівнем доходів ця сума на місяць становить: 134 євро на двох дітей, 307 євро на трьох дітей, 479 євро на чотирьох дітей, 172 євро за ще одну дитину.

Обчислити суму допомоги можна у калькуляторі Paje. А подати заявку на допомогу можна онлайн на сайті.

Фінансова підтримка у Іспанії

Як пише портал “Слово і діло”, влада Іспанії затвердила отримання фінансової допомоги біженцям з України. Її розмір – 400 євро на дорослого та 100 євро на дитину.

Грошова допомога надаватиметься протягом 6 місяців. Щоб отримати грошову допомогу, українські біженці мають відповідати таким критеріям: мати статус тимчасового захисту в Іспанії; не перебувати на утриманні офіційних благодійних організацій та не отримувати від них гроші (Червоний Хрест, Карітас тощо); мати прописку; не одержувати доходу.

Щоб отримати виплату, потрібно зареєструватися на прийом до Служби соціального забезпечення або зателефонувати за номерами 915412530/901106570.

Використання водійських прав біженцями

МВС України 10 травня повідомило, що особи, які отримали в ЄС статус тимчасового захисту, офіційно можуть користуватися українським посвідченням водія без необхідності його обміну упродовж усього періоду перебування під захистом.

«Від липня особам, які отримали в ЄС статус тимчасового захисту, офіційно дозволено: користуватися українським посвідченням водія без необхідності його обміну протягом всього періоду перебування під захистом», - йдеться в повідомленні.

Зазначається, що ці особи тепер можуть користуватися посвідченнями водія старого зразка, оформленими кирилицею, без наявності завіреного перекладу або міжнародного посвідчення водія (але все ж треба мати документ для підтвердження особи).

При цьому ці особи можуть користуватися виданими вперше на 2 роки українським посвідченням водія навіть у разі закінчення терміну його дії (чинними є посвідчення водія, які не були обміняні з початку 2022 року, всі інші – підлягають обміну на території України).

Ці громадяни також можуть отримати без складання іспитів тимчасове (на період перебування під захистом) посвідчення водія зразка ЄС у разі втрати чи викрадення українського посвідчення.

У МВС вважають, що це значно полегшує навантаження на компетентні органи держав-членів ЄС, оскільки їм не доведеться обмінювати мільйони українських посвідчень водія.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую