ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Раки ловити зась: на Хмельниччині вступає в дію заборона на їхній вилов

Суспільство 1081
Вже з 15 серпня і по 30 вересня на Хмельниччині заборонено ловити раків
Вже з 15 серпня і по 30 вересня на Хмельниччині заборонено ловити раків. Фото: Mogens Petersen з сайту Pixabay

Порушникам загрожує штраф у декілька тисяч за один виловлений рак.

Із 15 серпня по 30 вересня 2022 року в Хмельницькій області встановлено заборону на вилов раків під час їх другої линьки. Терміни заборони були встановлені за рекомендацією Інституту рибного господарства НААН України. Про це повідомили в Хмельницькому рибоохоронному патрулі.

«Метою заборони є захист раків на період, під час якого вони найбільш вразливі. Причиною линьки раків є їх ріст та розвиток. Панцир у раків надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому такий процес, як скидання панцира є необхідним для їх розвитку. Під час линьки вони скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей та зябер. Линяють раки не у норах, а на відкритому просторі, тому в цей період вони менш всього захищені», - повідомили в відомстві.

Як зазначають в пресслужбі Хмельницького рибоохоронного патруля, в водоймах Хмельниччини спостерігається дві линьки раків - у травні та серпні, але в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може продовжуватися до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

Ну, а за вилов раків під час заборони передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 тисячі 332 гривні.

Читайте також: Збитки, яких завдав браконьєр на Кам'янеччині, рибоохоронці оцінили у пів мільйона гривень

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую