ye-logo.v1.2

Водії з 1 жовтня за межами населених пунктів повинні вмикати денні фари

Суспільство 2616
З увімкненими фарами потрібно їздити цілодобово
З увімкненими фарами потрібно їздити цілодобово. Фото: ілюстративне pixabay.com

Ця вимога діятиме до травня.

Від завтра, 1 жовтня, за межами населених пунктів водії повинні цілодобово їздити з увімкненими фарами. Це необхідне для уникнення аварій в умовах недостатньої видимості. Відповідно така вимога діятиме до 1 травня наступного року. Правила дорожнього руху в осінньо-зимовий період нагадали представники сектора комунікації поліції Хмельницької області.

За їх інформацією, на всьому механічному транспорті поза населеними пунктами повинні бути увімкнені денні ходові вогні. У разі їх відсутності — ближнє світло фар. Це правило діє цілодобово, тобто навіть у світлий час.

У темний час доби, а також у тунелях і під час недостатньої видимості незалежно від ступеня освітлення дороги й пори року, на транспорті повинні бути увімкнені:

  • на всіх механічних транспортних засобах — фари ближнього (дальнього) світла;
  • на мопедах (велосипедах) і гужових возах (санях) — фари або ліхтарі;
  • на причепах та транспортних засобах, які буксируються — габаритні ліхтарі.

Коли можна вмикати протитуманні фари та вогні?

В умовах недостатньої видимості на механічному транспорті можна вмикати дальнє світло фар або додатково протитуманні фари, якщо вони засліплюватимуть інших водіїв. Якщо в умовах недостатньої видимості у світлий час доби замість ближнього світла фар будуть увімкнені протитуманні фари, згідно з пунктом 19.1 Правил дорожнього руху, це не вважається порушенням.

«При цьому протитуманні фари не обов’язково вмикати. Правила говорять, що їх можна використовувати в умовах недостатньої видимості як окремо, так і разом з ближнім світлом фар, а в темну пору доби на неосвітлених ділянках дороги — тільки з ближнім або дальнім світлом фар», — зазначили у секторі комунікації поліції Хмельницької області.

Щодо задніх протитуманних вогнів, їх використання дозволяється виключно в умовах недостатньої видимості у темний або світлий час доби.

Яка відповідальність загрожує порушнику цієї вимоги?

Якщо знехтувати Правилами дорожнього руху й не увімкнути ходові вогні з 1 жовтня до 1 травня, водія можуть притягнути до відповідальності за статтею 125 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Відповідальність за таке порушення — лише попередження.

«Мета вимоги вмикати вогні — додатково позначати транспортний засіб в умовах недостатньої видимості в осінньо-зимовий період. Її не можна ігнорувати, щоб не піддавати ризику себе та інших учасників дорожнього руху», — наголосили співробітники поліції.

Читайте також: Погода на жовтень — може настати «бабине літо»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую