ye-logo.v1.2

Успішна країна чи руїна: якою громадяни бачать Україну через 10 років

Суспільство 1872
Більшість громадян вірить у позитивне для України майбутнє
Більшість громадян вірить у позитивне для України майбутнє. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Оптимістичне сприйняття майбутнього допомагає українцям витримувати жахіття війни.

Попри рашистський терор більшість українців не втрачають оптимізму. Люди переконані, що після перемоги над окупантами на Україну чекає розвиток і гарне майбутнє. Через десять років вони бачать її успішною країною, яка буде членом Європейського Союзу. Заради кращого майбутнього громадяни готові витерпіти різноманітні труднощі. Про це свідчать результати нового дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), опубліковані 7 листопада.

Найперше представники КМІС запропонували учасникам опитування обрати один з варіантів майбутнього: оптимістичний або песимістичний. Як наслідок, 88% респондентів схиляється до першого. Вони вважають, що через десять років Україна буде процвітаючою країною в складі Євросоюзу. Лише 5% опитаних думає, що вона перетвориться на руїну — буде спустошеною країною з великим відтоком людей.

Хоча оптимістичні погляди переважають в усіх регіонах, тверду віру в краще майбутнє мають жителі західних областей. Такої позиції дотримується 90% респондентів. Дещо нижчий рівень оптимізму (76% опитаних) спостерігається у східних областях. Ймовірно на це вплинули, спричинені рашистами руйнування.

Найвищий рівень оптимізму спостерігається у західних областях, а найнижчий — у східних. Інфографіка: КМІС

Найвищий рівень оптимізму спостерігається у західних областях, а найнижчий — у східних. Інфографіка: КМІС

Деякі експерти попереджають, що після перемоги над окупантами на Україну чекатимуть кілька важких років. Насамперед — у соціально-економічній сфері. Тому людям, які мають оптимістичні погляди представники КМІС поставили додаткове питання: чи готові вони терпіти матеріальні труднощі протягом трьох-п’яти років для досягнення кращого майбутнього. Як виявилося, 96% опитаних сказали, що готові витерпіти такі випробування. Лише 4% дотримуються протилежної позиції.

Заради кращого майбутнього більшість опитаних готова витерпіти кілька років труднощів. Інфографіка: КМІС

Заради кращого майбутнього більшість опитаних готова витерпіти кілька років труднощів. Інфографіка: КМІС

Загалом результати цього дослідження ілюструють, чому попри дев’ять місяців масштабної війни та російського терору українці зберігають високий рівень життєстійкості. Саме дотримання позитивних поглядів на майбутнє допомагає людям не зламатися.

«В українців є сформований позитивний образ майбутнього. Більшість вважає мрію про успішну Україна в сім’ї європейських народів цілком досяжною та вартою трагічних «інвестицій» сьогодення. Нинішня стійкість на фронті та у цивільному житті трансформується у винагороду для себе та нащадків у майбутньому. Це допомагає «тримати стрій» та методично рухатися до реалізації мрії», — пояснив заступник директора КМІС Антон Грушецький.

Довідково. Опитування Київського міжнародного інституту соціології проходило впродовж 21-23 жовтня в усіх частинах країни, крім тимчасово окупованих. За цей час представники КМІС поцікавилися думкою тисячі повнолітніх громадян різних соціальних і вікових груп.

Читайте також: Втрати ворога на ранок 8 листопада

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую