ye-logo.v1.2

«Вони мають розуміти, що не забуті» - у Хмельницькому відкрили виставку фотографій дітей з прифронтових територій

Суспільство 1230
Під час фотовиставки організатори збирають гроші на подарунки дітям
Під час фотовиставки організатори збирають гроші на подарунки дітям. Фото: автора

Виставку організувала хмельницька військова Оксана Анодіна з позивним «Мама».

Вчора, 13 листопада, у Хмельницькому відкрили виставку портретів дітей, які нині мешкають на Донеччині. Зокрема, на одному з найважчих напрямків – у Бахмутському районі. Тридцять шість фотографій, на яких зображені дитячі очі, сповнені смутку та болі, розмістили в холі кінотеатру «Мультиплекс». Дитячі портрети доповнили світлинами зруйнованих шкіл і садочків та речами, які військові зібрали у цих навчальних закладах, - розірваними м’ячами, розбитими глобусами, підсмаленими іграшками.

Виставку організували для того, щоб підтримати дітей, які продовжують жити на небезпечних територіях. У рамках проєкту організатори збирають гроші на подарунки до свят малечі прифронтових зон.

Авторка виставки, військовослужбовиця, офіцерка Оксана Анодіна розповідає, що таким чином намагається допомогти цим дітям відчути підтримку та дати їм зрозуміти, що про них не забули.

«Вони – наше майбутнє. Той регіон, Донецька та Луганська область, надія саме на дітей: що вони зможуть змінити свої думки, ставлення. Діти мають розуміти, що вони живуть в Україні, що вони не забуті, що їх підтримують військові, - говорить вона. - Коли я зайшла в зону відповідальності нашого підрозділу, на сьогодні це Бахмутський напрямок, я зробила все, щоб хоча б декілька дітей ми змогли сфотографувати. На жаль, багато батьків забороняли фотографуватися. Вони приводили дітей, бо знали що будуть іграшки, солодощі, розваги. Але коли дізнавалися, що це робиться для фотовиставки, яка буде розміщена по Україні та за кордоном, відмовлялися. Тож на виставці представлені найсміливіші батьки і найсміливіші діти».

Світлини дітей військова відзняла близько півтора місяці тому.

У Хмельницькому фотовиставка триватиме протягом тижня. Далі колекція фотографій курсуватиме по містах області, обласний центрах України. Також є пропозиції, щоб розмістити ці фотографії за кордоном. Організовуватимуть їх небайдужі волонтери у співпраці з військовими адміністраціями.

«Будемо максимально намагатися зібрати гроші на подарунки для цих дітей. Я розклала аркуші, з роздрукованими списками імен, щоб люди побачили скільки дітей сьогодні проживає на цих територіях. Тут тільки дві адміністрації, - пояснює Оксана Анодіна. - Можна брати ці іменні списки, і школами та садочками готувати подарунки. У 2015 році ми так робили. Діти – дітям, від заходу до сходу. Діти зі сходу потім писали відповіді на подарунки і відправляли назад».

Списки дітей, які продовжують мешкати на прифронтових територіях.

«Діти розходилися після свята Миколая з великими оберемками цукерок і солодощів. Я спочатку не помітила, але коли волонтери, які були присутні, почали мені скидати фотографії, я почала вдивлятися в ці очі. Діти стоять з подарунками, здавалося, що їм ще треба. Але очі були повні суму, болі, невимовної безпорадності. У них мало б бути безтурботне дитинство, їхні бажання мали б здійснюватися, але замість того був сум, - згадує офіцерка. - З того часу в мене виникла ідея створити таку фотовиставку. Але не завжди була можливість це зробити, потрібно було знайти фотографа, дітей зібрати. Після 2019 року я спанувала, що буду на пенсії, і все таки або знайду людину, яка буде сміливою, щоб фотографувати ці очі, або сама поїду».

Виставка «Дитячі очі війни» триватиме до 20 листопада в холі кінотеатру «Мультиплекс», що в торгово-розважальному центрі «Оазис».  Хмельничани можуть зробити благодійні внески у скриньку на фотовиставці або перерахувати гроші на рахунок автори вистаки Оксани Анодіної: 5168 7422 3609 3138. Призначення платежу «благодійний внесок дітям».

Авторка виставки - Оксана Анодіна з позивним "Мама".

Військова презентувала фотографії дітей, які нещодавно зробила на Донеччині.

Екпозицію доповнили речами, які змогли зібрати на місці зруйнованих навчальних закладів.

Найстаршій дитині на представлених портретах 10 років.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую