ye-logo.v1.2

Укрзалізниця сплатить моральну шкоду родині жінки, яка загинула під потягом на Хмельниччині

Суспільство 12930
Укрзалізниця оскаржувала рішення місцевого суду
Укрзалізниця оскаржувала рішення місцевого суду. Фото: ілюстративне з архіву

Батькові загиблої виплатять 80 тисяч гривень.

У травні 2018 року від травм, отриманих після наїзду пасажирського потяга сполученням «Хмельницький-Київ» біля станції «Волоське», що на Хмельниччині, загинула жінка. Кримінальне провадження за фактом тієї події слідчий закрив, встановивши, що в діях машиніста немає складу злочину.

Однак батько жінки, котра загинула, звернувся з позовом до суду. Він розповів, що втрата доньки зруйнувала його нормальне життя та викликала необхідність докладати додаткові зусилля, адже сиротами залишились онуки. Тому чоловік просив стягнути з «Укрзалізниці» відшкодування моральної шкоди у розмірі 250 тисяч гривень.

Як зазначають у пресслужбі Хмельницького апеляційного суду, місцевий суд позов задовольнив частково, стягнувши з відповідача 80 тисяч гривень моральної шкоди.

Укрзалізниця оскаржила це рішення до апеляційного суду з проханням відмовити у позові.

«На її думку, суд не взяв до уваги те, що в діях загиблої був умисел, оскільки вона свідомо порушила Правила безпеки громадян на залізничному транспорті України й під час руху потяга знаходилась на залізничній колії та не реагувала на звукові сигнали», - йдеться у повідомленні.

Задовольняючи частково позов, місцевий суд виходив з того, що «Українська залізниця», як власник джерела підвищеної небезпеки, має нести відповідальність за завдану позивачу шкоду. Якщо ж груба необережність потерпілого сприяла виникненню або збільшенню шкоди, то розмір відшкодування має бути зменшено.

Рішення Деражнянського районного суду від 8 вересня 2022 року апеляційний суд залишив без змін, відхиливши апеляційну скаргу Укрзалізниці.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую