Гаряча тема:
- Війна
Факт в історії: як з’явилася Хмельницька міська лікарня

Медзаклад запрацював рівно 66 років тому.
17 грудня 1956 року відкрилася Хмельницька міська лікарня. Під час революційних потрясінь міська лікарня на нинішній вулиці Кам’янецькій була закрита і в наступні роки не відновила своє існування. Таким чином основними медичними закладами міста у довоєнний і післявоєнний часи стали перша радянська (нині обласна) і друга радянська (нині інфекційна) лікарні.
Натомість, як зазначає історик і краєзнавець Сергій Єсюнін у книзі «Прогулянка Проскуровом. Історичні нариси», сучасна Хмельницька міська лікарня веде свою історію від грудня 1956 року.
Саме тоді на пустирі, який заріс деревами і чагарниками, був споруджений перший корпус лікарні, частково упорядкована прилегла територія, і нова медична установа прийняла перших пацієнтів.
От як про цю подію розповідав перший головний лікар міської лікарні Олексій Панасович Корнійчук:
«17 грудня 1956 року відкрилася нова фабрика здоров’я — міська лікарня. Вона має два відділення: хірургічне й терапевтичне, кожне на 50 ліжок. Усього обладнано 35 палат, на підлогах м’які доріжки, біля ліжок — тумбочки. Якщо хворому знадобиться викликати лікаря чи медсестру, — у палаті є електросигналізація. Натиснув кнопку, і на щиті в чергового лікаря загоряється лампочка з номером палати. У корпусі лікарні є також куточки відпочинку, прекрасна їдальня, лабораторія, аптека, рентгенівський, електрофізичний і рентгенотерапевтичний кабінети».
У наступні роки медзаклад все більше упорядковувався та розширювався.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: