ye-logo.v1.2

Факт в історії: як з’явилася Хмельницька міська лікарня

Суспільство 7384
Спочатку лікарня мала два відділення по 50 ліжок
Спочатку лікарня мала два відділення по 50 ліжок. Фото: ілюстративне з архіву

Медзаклад запрацював рівно 66 років тому.

17 грудня 1956 року відкрилася Хмельницька міська лікарня. Під час революційних потрясінь міська лікарня на нинішній вулиці Кам’янецькій була закрита і в наступні роки не відновила своє існування. Таким чином основними медичними закладами міста у довоєнний і післявоєнний часи стали перша радянська (нині обласна) і друга радянська (нині інфекційна) лікарні.

Натомість, як зазначає історик і краєзнавець Сергій Єсюнін у книзі «Прогулянка Проскуровом. Історичні нариси», сучасна Хмельницька міська лікарня веде свою історію від грудня 1956 року.

Саме тоді на пустирі, який заріс деревами і чагарниками, був споруджений перший корпус лікарні, частково упорядкована прилегла територія, і нова медична установа прийняла перших пацієнтів.

От як про цю подію розповідав перший головний лікар міської лікарні Олексій Панасович Корнійчук:

«17 грудня 1956 року відкрилася нова фабрика здоров’я — міська лікарня. Вона має два відділення: хірургічне й терапевтичне, кожне на 50 ліжок. Усього обладнано 35 палат, на підлогах м’які доріжки, біля ліжок — тумбочки. Якщо хворому знадобиться викликати лікаря чи медсестру, — у палаті є електросигналізація. Натиснув кнопку, і на щиті в чергового лікаря загоряється лампочка з номером палати. У корпусі лікарні є також куточки відпочинку, прекрасна їдальня, лабораторія, аптека, рентгенівський, електрофізичний і рентгенотерапевтичний кабінети».

У наступні роки медзаклад все більше упорядковувався та розширювався.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую