ye-logo.v1.2

Як повітряні тривоги впливають на відключення світла у Хмельницькій області

Суспільство 3501
Коли починається повітряна тривога, чергові диспетчери повинні залишити підстанцію
Коли починається повітряна тривога, чергові диспетчери повинні залишити підстанцію. Фото: ілюстративне freepik.com

Перемикання черг не здійснюється натиском однієї кнопки.

Частина жителів Хмельниччини помітила, що під час повітряних тривог енергетики не завжди дотримуються графіків погодинних відключень. Світло з’являється або зникає пізніше, ніж планувалося. Тобто через деякий час після відбою. Технічний директор АТ «Хмельницькобленерго» Олексій Філіпчук підтвердив, що повітряні тривоги зазвичай впливають на перемикання черг. Це пов’язано з безпекою персоналу, адже підстанції та інші об’єкти енергетичної інфраструктури часто стають ціллю для ворожих атак.

За словами Олексія Філіпчука, перемикання черг не здійснюється натиском однієї кнопки. Отримавши команду, черговий диспетчер повинен приїхати на підстанцію та провести дії з комутуючим обладнанням. Лише після цього відбувається припинення або відновленням електропостачання. Все це вимагає певного часу. Тому в графіках можлива похибка в 15-30 хвилин. Проте під час повітряної тривоги затримки можуть бути тривалішими.

Коли починається повітряна тривога, чергові диспетчери повинні залишити підстанцію. Згідно з інструкцією, вони мають перебувати на безпечній від неї відстані. Тому ніяких перемикань у цей час вони не можуть робити. Відповідно — частині споживачів можуть пізніше запланованого увімкнути світло, іншій — зі запізненням вимкнути. Втім, іноді бувають винятки й черги вчасно перемикаються.

«Безпека людей — перш за все. Ціллю більшості масованих ракетних обстрілів були саме об’єкти енергетики та іншої критичної інфраструктури. Наприклад, біля одного з таких об’єктів, по якому в Хмельницькому вдарив ворог, була розташована наша виробнича база. Після першої атаки ми евакуювали весь персонал в інше місце. Бо від таких потужних ракетних ударів не завжди врятує бомбосховище», — зазначив Олексій Філіпчук.

Нагадаємо, 10 лютого окупанти здійснили 14-й масований ракетний обстріл і 16-у атаку безпілотниками об’єктів енергетичної інфраструктури України. Зокрема, близько 4-ї ранку вдарили по Шепетівському району, а близько 10:38 — по Хмельницькій громаді. Однак енергетикам вдалося досить оперативно стабілізувати ситуацію.

Читайте також: Графік погодинних відключень електрики на Хмельниччині на тиждень

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую