ye-logo.v1.2

Біля церкви на Гречанах зібралися сотні хмельничан: голосували за перехід до ПЦУ

Суспільство 4328
На зборах зареєструвалося понад пів тисячі містян
На зборах зареєструвалося понад пів тисячі містян. Фото: Андрія Ящишена

Священники московського патріархату не погодилися віддати ключі від храму.

У Хмельницькому сьогодні, 4 квітня, біля церкви Казанської ікони Божої матері, що на вулиці Шухевича (колишня вулиця Курчатова), відбулися збори. Сотні хмельничан зібралися, щоб проголосувати за перехід храму до Православної церкви України.

Люди почали приходити після 18-ої години. Спершу зареєструвалося 522 особи. Загалом в голосуванні взяли участь понад 2 тисячі хмельничан. Містяни створили комісію, головою комісії обрали Олега Яницького. Незабаром провели голосування, у результаті якого підтримали рішення перевести церкву до Православної церкви України.

«У неділю відбулися ганебні події в соборі в центрі Хмельницького. Ми пишаємося хмельничанами і їхньою реакцією. Те, що вони захистили воїна, і як показали московській нечисті, що ми не дамо кривдити наших захисників, - говорить депутат обласної ради Артем Ромасюков. - Ми сьогодні робимо тут те, що мабуть мали зробити 30 років тому на зорі нашої незалежності. Але добре, що сьогодні цей процес в Хмельницькому зрушився. Маю надію, що приклад з нас будуть брати інші обласні центри, інші громади і цей процес не спиниться до останнього московського попа».

Священнику храму запропонували подумати про перехід до Православної церкви України.

Активісти провели перемовини з священниками московського патріархату, однак останні відмовилися віддавати ключі від храму. Відповідно люди не змогли зайти всередину церкви. Щоб не ламати двері, їх вирішено опечатати разом з воротами та поставити охорону.

«Рішенням сесії Хмельницької міської ради є 13 проєктів рішень, де ми забрали право користування земельними ділянками у московського патріархату. Одне з них – на вулиці Шухевича 11/2. Станом на зараз, це вже не є їхня земля. Вони не мають права користуватися нею. Буде опечатана територія, будуть поставлені замки, пломби з поліцією та охороною. Потім ревізійна комісія, яка щойно була обрана, розпочне роботу з того, що опише майно, яке залишилося», - пояснив депутат міської ради Віталій Підгайчук.

Також, за словами Віталія Підгайчука, сьогодні вдень священники московського патріархату вивозили автомобілем речі з церкви.

«Якісь ходки вони вже зробили. В подальшому ми зупинили вивезення майна. Вони трактують, що це їхнє майно, але це майно громади. Ми розуміємо, що це не їхні персональні речі. Воно все закупляється за кошти вірян. Тепер воно є власністю нової релігійної громади, яку щойно обрали», - додає обранець.

Після завершення голосування військовий капелан Даниїл Тарнавський провів першу молитву українською мовою під стінами храму.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую