ye-logo.v1.2

Громада на Шепетіщині перейшла в ПЦУ: в храм змогли потрапити за допомогою болгарки

Суспільство 2202
На Шепетівщині віряни ПЦУ потрапили до церкви лише після застосування болгарки
На Шепетівщині віряни ПЦУ потрапили до церкви лише після застосування болгарки. Фото: shepetivka.com.ua

Віряни підготували необхідні документи і парафію внесли в державний реєстр як громаду ПЦУ. Однак московські служителі не погоджувалися віддати ключі від храму.

На Хмельниччині триває перехід церков від московського патріархату до Православної церкви України. Приєднатися до ПЦУ зголосилися і жителі Білогородської громади на Шепетівщині, але священники московського патріархату не хотіли залишати приміщення. Як повідомляє інтернет-видання «Сайт міста Шепетівка», тепер місцеві мешканці зібралися біля собору, щоб повернути собі храм. Однак без сутичок не минулося.

«Під стінами Свято-троїцького храму зібралося близько сотні парафіян. Люди вимагали, аби попи церкви московського патріархату забралися геть і надали місце служителям Православної церкви України. Проте увійти до приміщення вдалося лише після того, як зірвали замок за допомогою болгарки», - йдеться у повідомленні.

Коментує видання жительку села Білогородка Галину. Жінка розповідає: у цьому соборі хрестила дітей і до 2014 була його парафіянкою. Та якось почула у храмі таке, через що приходити туди вже не змогла.

«Якраз події в Дебальцевому, Іловайську. Я приходжу в церкву зі своєю дочкою і чую: "Молимося за державу російську і війська її". Я вийшла з цієї церкви і більше туди не ходила. Потім відкрили в нас церкву ПЦУ. Ми зараз тулимося в гуртожитку», – каже жителька Білогородки Галина.

Фото: з фейсбука Володимира Ковальчука

Прихильники ПЦУ, попри крики та прокльони прихильників московського патріархату, у приміщення собору потрапили. Попередники почали виносити із храму речі, які можна було швидко схопити. До парафіян звернувся священник ПЦУ. Сказав: віднині собор відкритий для всіх.

Благочинний ПЦУ Ізяславського округу протоієрей Володимир розповів, що релігійна громада села ще в серпні торік вирішала приєднати Свято-троїцький храм до ПЦУ. Священники відтоді підготували для цього всі документи.

«Ми пройшли всі процеси з документацією. Отримали розпорядження голови ОВА, нещодавно громаду внесли в державний реєстр як громаду ПЦУ», – розповідає благочинний ПЦУ Ізяславського округу протоієрей Володимир.
Свято-троїцький храм побудували в Білогородці у 1825 році. І майже за 200 років у ньому вперше пролунала молитва українською.

Фото: з фейсбука Володимира Ковальчука

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую