ye-logo.v1.2

У Хмельницькому мають ліквідувати міжшкільний навчально-виробничий комбінат: причини

Суспільство 5152
Заклад навчає учнів старших класів кільком видам професій
Заклад навчає учнів старших класів кільком видам професій. Фото: з фейсбуку Хмельницького Мнвк

Після його ліквідації там планують створити новий заклад освіти.

На вулиці Проскурівській, 61 працює Хмельницький міжшкільний навчально-виробничий комбінат. У цьому закладі учні старших класів можуть здобути кілька видів професій. Однак невдовзі його мають ліквідувати. Про це свідчить проєкт рішення Хмельницької міськради. Щоб з’ясувати причини його ліквідації, кореспонденти сайту «Є» звернулися до заступника міського голови Михайла Кривака.

За його словами, ліквідація міжшкільного навчально-виробничого комбінату є вимушеним рішенням. Чинне законодавство, яке набуло чинності у березні 2020 року, не передбачає існування таких закладів. Це також стосується шкіл-інтернатів, навчально-виховних комплексів і навіть загально освітніх шкіл. Тому мережу закладів загальної середньої освіти потрібно приводити у відповідність закону.

«Ми проаналізували діяльність цього закладу. Як виявилося, професії, яким навчає комбінат, можна здобути в місцевих закладах професійно-технічної освіти, які ми фінансуємо. Тому доцільно його ліквідувати. Відповідне рішення буде винесено на розгляд міської ради», — зазначив Михайло Кривак.

Він додав, що будівлю, в якій діє комбінат, продавати не планують. Там буде створено новий заклад освіти. З його форматом ще мають визначитися.

Довідково. Хмельницький міжшкільний навчально-виробничий комбінат у нинішньому форматі був заснований у 1999 році. Наразі обов’язки його директора виконує Наталія Крупельницька. Згідно зі сайтом закладу, там можна здобути фах швачки 2-го розряду, кухаря 3-го розряду, слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів 2-го розряду та секретаря керівника.

Читайте також: Національний мультипредметний тест 2023 – як зареєструватися

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую