ye-logo.v1.2

Магія глини: технологія та мистецтво виробів з глини На правах реклами

Суспільство 2485
З давніх-давен глина була відома своїми цілющими властивостями
З давніх-давен глина була відома своїми цілющими властивостями. Фото: artglina.com.ua

При згадці про кераміку у нас в уяві здебільшого виникають образи тарілок, горняток, глечиків, тощо. Проте мистецтво кераміки давно вийшло за межі побутовості.

Вироби сучасних майстрів – це арт-об’єкти, які не тільки слугують елементом декору, а й фундаментом для роздумів, адже мистецтво сягає своїм корінням у давні часи.

Вироби з глини найрізноманітніших форм, призначень і орнаментів – це головна візитка Трипільської культури, яку часто називають ще «культурою мальованої кераміки». Гончарні вироби трипільців умовно поділялися на два види – одні досить грубі і прості, а інші – з майстерно виробленої глини, з тонкими стінками, добре випалені і просто вражаючої досконалості.

Постає питання: які технології шість тисяч років тому могли забезпечувати таку високу якість виробів з глини?

Сенсаційну відповідь на це запитання археологи отримали у 2015 році, коли у селі Доброводи на Черкащині розкопали гончарний горн. Ця величезна піч (6 квадратних метрів, з кількома отворами для закладання дров) спростувала традиційне твердження про те, що перші горни винайшли греки. Трипільці своїми високими технологіями обпалювання глини випередили греків на три тисячі років.

Сучасне професійне мистецтво кераміки – це широкий спектр експериментів з матеріалами, фактурами, різноманітними підходами до процесів формотворення, декорування та випалу для створення унікальних ефектів на поверхні виробу.

З давніх-давен глина була відома своїми цілющими властивостями. Випромінювання глини та глиняного посуду є енергетично потужним джерелом натхнення для людини. Матеріал глини черпається з землі, тому він пам’ятає її енергетику. Саме тому їжа, збережена в такому посуді, зберігає свій неповторний смак.

Крім того, глиняний посуд — це вишукана естетика повсякденного життя. Дотримання оригінальної старовинної технології надає усім керамічним виробам неповторного, автентичного дизайну та якості, що дозволяє виробам довго та успішно функціонувати у побуті.

Кераміка — це мистецтво, що народжується з рук однієї людини і живе в руках іншої. Саме таке розуміння кераміки вкладає талановита майстриня з Artglina у кожен свій виріб. Kожен витвір керамічного мистецтва Artglina, включаючи чашки ручної роботи, мають яскраво виражені індивідуальні мистецькі риси, зокрема, естетичну вишуканість, елегантність, класичність і традиційність у використанні матеріалів, які неодмінно відчують нові господарі автентичних виробів з глини. Серед особливо популярних виробів, варто зазначити чашку Вегвізир з серії Вікінги.

Саме природність матеріалу забезпечує правдивість діалогу як з автором, так і з глядачем. У своїх роботах майстриня вміло передає свою захопленість лаконічністю і красою природи, як першоджерела чистих форм. Представлені в колекціях вироби є цілком ексклюзивними та несуть в собі естетичну красу і функціональність водночас, маючи на меті наблизити глядача до мистецького світогляду майстра.

Художня виразність керамічних творів багато творів чим залежить від методу і техніки декорування. Декоративне покриття та ручний розпис надають виробам з глини неповторності та вишуканості, а дотримання стародавньої технології дозволяє виробам довго та успішно функціонувати у побуті.

Варто підкреслити, що роботи майстрині з Артгліна вирізняються легкістю й природністю. Ідеальні, вигладжені текстури – це так звично та буденно. Продумана природність та індивідуальний стиль — понад усе. Яскрава палітра кольорів внутрішнього скління, природна зовнішня фактура та вишукані орнаменти – у цьому таловита майстриня безумовна неперевершена.

Artglina – це яскрава автентична естетика вашого повсякденного життя. Якщо для вас є важливим відчуття єдності з природою, якщо ви цінуєте самобутність, оригінальність та природню красу – Артгліна завжди запропонує вам краще до будь-якої події.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую