ye-logo.v1.2

Факт в історії: як в Кам’янці-Подільському заснували шпиталь для вбогих

Суспільство 1300
Шпиталь був розташований на ділянці над Смотричем
Шпиталь був розташований на ділянці над Смотричем. Фото: ілюстративне з архіву

Під приміщення закладу колишній комендант міста віддав свій будинок з парком.

У 1800 році Приказ громадської опіки разом з лікарською управою вирішили створити в Кам’янці-Подільському шпиталь для вбогих мешканців міста.

Велику роль у цьому відіграв доктор Фоккельман. Він вважав, що ділянка над Смотричем, яка належала колишньому коменданту Кам’янця графу Йозефу де Вітте, найкраще підходить для шпиталю. Ці землі до 1784 року належали міським ремісникам та католицькому ордену Пресвятої Трійця (тринітаріям). Крім того, джерело, яке знаходилося тут, на думку лікаря, мало цілющі властивості і мало використовуватися для лікування хворих.

Фоккельману вдалося переконати графа безкоштовно передати свій будинок з парком для заснування шпиталю, про що той повідомив подільського губернатора 29 квітня 1800 року. А вже 1 травня де Вітте написав до лікарської управи листа, в якому повідомляв, що в результаті старань доброго свого приятеля доктора Фоккельмана, будинок свій разом з ґрунтами безкоштовно переказує Приказу громадської опіки задля заснування там шпиталю для вбогих. Яким чином Фоккельману вдалося переконати графа переказати свою власність на користь шпиталю – залишається таємницею.

Заслуги Фоккельмана були гідно оцінені місцевою владою. У 1801 році він отримав від цивільного губернатора почесне свідоцтво за сприяння в справі організації міського шпиталю.

До теми: Медицина на Поділлі - лікарня для бідних та Інститут щеплення віспи

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую