ye-logo.v1.2

9 травня стане Днем Європи в Україні

Суспільство 1148
Пропозицію святкувати 9 травня День Європи громадськість озвучувала вже кілька років
Пропозицію святкувати 9 травня День Європи громадськість озвучувала вже кілька років. Фото: ілюстративне pixabay.com

Раніше його відзначали у третю суботу травня.

Цьогоріч День Європи в Україні відзначатимуть 9 травня спільно з державами Євросоюзу. Відповідний указ підписав президент України Володимир Зеленський. Втім, це не означає скасування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні як державного свята. Таких законодавчих змін Верховна Рада ще не запроваджувала.

«Усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань, постановляю відзначати 9 травня День Європи» — йдеться в указі.

Цим документом також передбачено втрату чинності попереднього Указу Президента від 19 квітня 2003 року, згідно з яким День Європи в Україні відзначали у третю суботу травня.

Пропозицію святкувати 9 травня День Європи громадськість озвучувала вже кілька років. Як пояснював у статті сайту «Є» старший науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті Віталій Огієнко, логіка відзначення перемоги над нацизмом — це не зосередження уваги на конкретній даті. Вона полягає у збереженні спогадів про жертви війни, щоб не повторити її у майбутньому. Тож Генеральна асамблея ООН своєю резолюцією називає Днями пам’яті та примирення 8 і 9 травня.

«В Європі існує стійка традиція відзначення перемоги. Вона позбавлена помпезності й найчастіше обмежується невеликим вітанням глав держав і незначними місцевими святкуваннями. Основна увага 8 травня насамперед зосереджується на трагічному характері війни. А ось 9 травня європейці святкують День Європи. Він, на відміну від Дня перемоги, якому завжди властивий прихований сум, несе у собі всі елементи безтурботного святкування та набуває все більшого значення. Очевидно, що обидва свята дещо зливаються. В Україні також святкують День Європи. Але відповідно до указу президента Кучми, чомусь у третю суботу травня», – розповів Віталій Огієнко.

Читайте також: У Хмельницькому велозаїдом вшанують пам’ять загиблого Героя Віталія Поліщука

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую