Гаряча тема:
- Війна
9 травня стане Днем Європи в Україні

Раніше його відзначали у третю суботу травня.
Цьогоріч День Європи в Україні відзначатимуть 9 травня спільно з державами Євросоюзу. Відповідний указ підписав президент України Володимир Зеленський. Втім, це не означає скасування Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні як державного свята. Таких законодавчих змін Верховна Рада ще не запроваджувала.
«Усвідомлюючи європейську ідентичність Українського народу, з метою зміцнення єдності народів Європи, забезпечення миру, безпеки й стабільності на Європейському континенті, засвідчуючи відданість ідеалам та цінностям демократії, підтримуючи ініціативи молодіжних та інших громадських об’єднань, постановляю відзначати 9 травня День Європи» — йдеться в указі.
Цим документом також передбачено втрату чинності попереднього Указу Президента від 19 квітня 2003 року, згідно з яким День Європи в Україні відзначали у третю суботу травня.
Пропозицію святкувати 9 травня День Європи громадськість озвучувала вже кілька років. Як пояснював у статті сайту «Є» старший науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті Віталій Огієнко, логіка відзначення перемоги над нацизмом — це не зосередження уваги на конкретній даті. Вона полягає у збереженні спогадів про жертви війни, щоб не повторити її у майбутньому. Тож Генеральна асамблея ООН своєю резолюцією називає Днями пам’яті та примирення 8 і 9 травня.
«В Європі існує стійка традиція відзначення перемоги. Вона позбавлена помпезності й найчастіше обмежується невеликим вітанням глав держав і незначними місцевими святкуваннями. Основна увага 8 травня насамперед зосереджується на трагічному характері війни. А ось 9 травня європейці святкують День Європи. Він, на відміну від Дня перемоги, якому завжди властивий прихований сум, несе у собі всі елементи безтурботного святкування та набуває все більшого значення. Очевидно, що обидва свята дещо зливаються. В Україні також святкують День Європи. Але відповідно до указу президента Кучми, чомусь у третю суботу травня», – розповів Віталій Огієнко.
Читайте також: У Хмельницькому велозаїдом вшанують пам’ять загиблого Героя Віталія Поліщука
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: