ye-logo.v1.2

Як ставляться українці до московського патріархату — результати соціологічного опитування

Суспільство 1924
Періодично питання УПЦ (мп) загострюється
Періодично питання УПЦ (мп) загострюється. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Зросла кількість громадян, які підтримують його повну заборону.

Після початку масштабної фази російсько-української війни загострилося питання Української православної церкви (московського патріархату). Навіть з’явилися законодавчі ініціативи заборонити її діяльність. Втім, їх парламент поки не прийняв. Серед населення також зростає кількість прихильників ідеї заборонити діяльність московського патріархату. На це вказує нове дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Згідно з результатами опитування, більшість респондентів вважають, що держава повинна втрутитися у діяльність УПЦ (мп). У грудні минулого року такої думки дотримувалися 78% учасників опитування. Нині ж їх кількість зросла до 85%.

Зокрема, з 54% до 66% збільшилася кількість тих, хто вважає, що московський патріархат повинен бути повністю заборонений в Україні. Ще 19% виступають за дещо м’якший підхід. Йдеться не про заборону, а про встановлення державного контролю та нагляду. Для порівняння, у грудні минулого року такі погляди мали 24% відсотків респондентів.

Водночас з 12% до 6% зменшилася кількість респондентів, які вважають, що не варто втручатися у справи УПЦ (мп), а розслідувати лише окремі можливі випадки правопорушень.

Думки щодо державного регулювання діяльності УПЦ (мп) загалом маже подібні в уіх регіонах України. Інфографіка: КМІС

Думки щодо державного регулювання діяльності УПЦ (мп) загалом маже подібні в уіх регіонах України. Інфографіка: КМІС

«Як і впродовж 2022 року, так і зараз УПЦ (мп) продовжує діяльність, через яку її сприйняття серед населення залишається і навіть посилюється як «п’ятої колони кремля». Ріст підтримки її повної заборони свідчить, що в останніх гострих протистояннях (наприклад, Києво-Печерська лавра) більш переконливими для громадськості були аргументи критиків цієї церкви. Нездатність «на практиці» довести справжність розриву з рпц, «наслідки» діяльності в Києво-Печерській лаврі, млява реакція на своїх священнослужителів-зрадників та безпорадна тиша у відповідь на анексію своїх єпархій лише кристалізують негативне ставлення до церкви», — пояснили представники КМІС,

Довідково. Опитування КМІС тривало з 26 травня до 5 червня. За цей час свою думку висловили 1029 респондентів з усіх регіонів України, крім тимчасово окупованих до 24 лютого 2022 року.

Читайте також: Як священники московського патріархату допомагають росіянам воювати з Україною

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую